Йован Йованович-Змай “Послухаймо, що нам каже півень”, “Малий велетень”

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

2 КЛАС

ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА

Урок 24

Тема. Йован Йованович-Змай “Послухаймо, що нам каже півень”, “Малий велетень”

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого сербського письменника Йована Йовановича-Змая, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати розуміння цінності веселого світу дитинства.

Обладнання: портрет Й. Йовановича-Змая; малюнок півня; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

І. Емоційне налаштування на урок

Пролунав

дзвінок,

Починаємо заняття,

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти – просто молодці.

II. Актуалізація опорних знань

1. Розчитування. Робота в зошиті

1) Робота над скоромовкою.

Галка сіла на палку.

Палка вдарила галку.

– Повільне читання;

– швидко по рядку;

– ще швидше;

– на одному подиху.

2) Гра “Слово-пеньок”.

Роса

Море

Вода

Роса

Море

Вода

Коса

Море

Сода

Роса

Горе

Вода

3)

Читання індивідуальних таблиць-схем.

4) Читання на прискорення.

– Діти, а зараз ми згадаємо девіз нашого заняття:

Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.

III. Повідомлення теми й мети уроку

– Сьогодні на уроці ми ознайомимося з творчістю Йована Йовановича-Змая і його віршами “Послухаймо, що нам каже півень” , “Малий велетень”, а також розвиватимемо навички швидкого читання.

1. Розповідь про творчість Йована Йовановича-Змая

2. Виразне читання вірша “Послухаймо, що нам каже півень”

3. Бесіда за змістом прочитаного. Робота в зошиті

– Чому півень такий гарний?

– Що, на вашу думку, потрібно для краси?

– Чому і як треба берегти своє здоров’я?

4. Робота над ілюстрацією до вірша

– Коли саме відбувалися події, які зображено на малюнку?

>> Фізкультхвилинка

5. Читання вірша “Малий велетень”. Робота в зошиті

6. Аналіз прочитаного

– Доведіть, що цей вірш гумористичний.

– Чим вам подобається герой вірша?

IV. Узагальнення й систематизація знань

– Висловіть своє ставлення до прочитаного. (Робота в зошиті)

– Що вам сподобалося у віршах?

– Що не сподобалося? Чому?

– Чого вчать ці вірші?

V. Підсумок уроку

– Із творчістю якого поета ми ознайомилися?

– Чи виникло у вас бажання прочитати незнайомі вірші Йована Йовановича-Змая?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Йован Йованович-Змай “Послухаймо, що нам каже півень”, “Малий велетень”