Контроль навчальних досягнень. Вступ. Із пісенних скарбів (тестові завдання)

УРОК 8

Тема. Контроль навчальних досягнень. Вступ. Із пісенних скарбів (тестові завдання).

Мета. Перевірити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, логічне та образне мислення; виховувати почуття патріотизму, любов до усної народної творчості.

Обладнання: тестові завдання, виставка кращих ілюстрацій до творів.

Хід Уроку

I. Повідомлення теми та мети уроку.

II. Мотивація навчальної діяльності школярів.

III. Основний зміст роботи.

1. Інструктаж до виконання роботи.

2.

Виконання тестових завдань.

Високий рівень

Напишіть твір-мініатюру на одну з поданих тем:

– В піснях оживає історія мого народу.

– Значення пісенної спадщини українського народу.

– Моя улюблена пісня.

– Роль книги в моєму житті.

– Простота і мудрість коломийок.

Достатній рівень

I варіант

1. У чому подібність і відмінність літератури від інших видів мистецтва?

2. Тематика і види соціально-побутових пісень.

II варіант

1. Художню літературу називають мистецтвом слова, тому що…

2. Художні засоби соціально-побутових пісень.

Середній рівень

I

варіант

1. Що таке коломийка?

2. Хто головний герой соціально-побутових пісень?

3. Назвіть відомі вам чумацькі пісні.

II варіант

1. Які особливості коломийок?

2. Назвіть відомі вам козацькі пісні.

3. Що таке анафора?

Початковий рівень

І варіант

1. Які пісні не належать до соціально-побутових:

А) рекрутські;

Б) історичні;

В) козацькі.

2. Коломийки складаються з… строф.

А) дворядкових;

Б) чотирирядкових;

В) шестирядкових.

3. Попереду козацького війська йде… (“Ой на горі да женці жнуть”):

А) Б. Хмельницький;

Б) Дорошенко;

В) Сагайдачний.

4. Пісня “Ой у степу криниченька” належить до… пісень.

А) козацьких;

Б) наймитських;

В) чумацьких.

5. З якої пісні подано рядки:

“Ой поїхав з України козак молоденький, –

Оріхове сіделечко, ще й кінь вороненький”?

А) “Стоїть явір над водою”;

Б) “Ой у степу криниченька”;

В) “Гомін, гомін по діброві”.

6. Який художній засіб є у поданому рядку: “Звелів собі посадити червону калину”?

А) епітет;

Б) порівняння;

В) постійний епітет.

II варіант

1. До соціально-побутових належать пісні:

А) козацькі, коломийки, чумацькі;

Б) чумацькі, козацькі, заробітчанські;

В) колискові, рекрутські, кріпацькі.

2. Який художній засіб вжитий у рядках:

“Мене, мати, огні знають, – Як я іду, – потухають”?

А) гіпербола;

Б) персоніфікація;

В) постійний епітет.

3. Який птах викрав миленького від молодиці?

А) грак;

Б) ворон;

В) орел.

4. У якому столітті виникли козацькі пісні?

А) XV ст.

Б) XVIII ст.

В) XIX ст.

5. Сагайдачного у творі названо:

А) розгубленим;

Б) байдужим;

В) необачним.

6. Чим наділяє турчин козака (“Гомін, гомін по діброві”)?

А) сріблом-злотом;

Б) дорогою зброєю;

В) кіньми.

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. Підготувати біографію І. Франка.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Контроль навчальних досягнень. Вступ. Із пісенних скарбів (тестові завдання)