УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 11 клас
І семестр
ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ.
УРОК № 14
Тема. Контрольна робота за темою “Вступ. Література першої половини XX ст.
Творчість Г. Ібсена, Ф. Кафки, Дж. Джойса”
Мета: поглибити й узагальнити знання учнів про вивчені твори та їхніх авторів; із метою контролю й корекції перевірити знання й уміння учнів; розвивати пам’ять, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої думки та обгрунтовувати їх; виховувати найкращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контролю й корекції знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант 1
Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Який злочин проти закону вчинила Нора із п’єси Г. Ібсена “Ляльковий дім”?
А) Позичила в банку гроші й не повернула;
Б) неправдиво свідчила в суді;
В) підробила документ;
Г) збила людину автомобілем.
2. Кому з героїв п’єси Г. Ібсена “Ляльковий дім” належать слова; про кого вони: “Це так неймовірно, що я просто отямитися не можу. Але треба якось виплутатися… Доведеться якось догодити йому.
Справу треба зам’яти будь-що”?
А) Хельмер про Крогстада;
Б) Хельмер про Ранка;
В) Крогстад про Хельмера;
Г) фру Лінне про Хельмера;
3. Визначте, у чому простежується автобіографічність новели Ф. Кафки “Перевтілення”:
А) у професії комівояжера, як і в героя;
Б) у складних стосунках із батьком, яків героя;
В) у тяжкій хворобі автора, що символізує перетворення;
Г) у схожих із героєм снах.
4. Продовжте речення.
Авангардизм – це…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Охарактеризуйте образ ліричного героя в психологічному есе Дж. Джойса “Джакомо Джойс”.
2. Визначте риси індивідуального стилю Ф. Кафки.
Високий рівень (Максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Розкрийте значення поняття “ібсенізм”.
2. Напишіть діалог-диспут із уявним опонентом про елітарну та масову культури (на матеріалі вивчених творів).
Варіант 2
Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. Нора, героїня п’єси Г. Ібсена “Ляльковий дім”, порушила закон, бо хотіла…
А) жити в розкошах;
Б) урятувати чоловіка;
В) урятувати репутацію батька;
Г) допомогти подрузі, фру Лінне.
2. Хто з героїв п’єси “Ляльковий дім” Г. Ібсена й кому говорить: “А щодо наших стосунків, та й про людей – усе мусить бути, як і було, але, звичайно, це тільки про людське око”?
А) Нора – Хельмеру;
Б) Крогстад – Норі;
В) Хельмер – Норі;
Г) фру Лінне – Норі.
3. Визначте, у чому простежується автобіографічність психологічного есе Дж. Джойса “Джакомо Джойс”:
А) у професії, імені, сімейному стані, захопленні героя;
Б) у стосунках у сім’ї, долях дітей героя.
В) у мандрівках героя, його поглядах;
Г) у кар’єрному зростанні героя, його духовному розвитку.
4. Продовжте речення.
Модернізм – це…
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Охарактеризуйте образ Грегора Замзи, героя новели Ф. Кафки “Перевтілення”.
2. Визначте риси індивідуального стилю Джеймса Джойса.
Високий рівень (Максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Напишіть продовження історії життя Нори, героїні п’єси Г. Ібсена “Ляльковий дім”, ураховуючи логіку її характеру й умови тогочасного суспільства.
2. Складіть діалог-дискусію з уявним опонентом про поетику модерністських творів: “потік свідомості” та ін. (на матеріалі вивчених творів).
III. Домашнє завдання
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про зв’язок М. Булгакова з Україною, із Києвом.
IV. Підсумки уроку
Контрольна робота за темою “Вступ. Література першої половини XX ст. Творчість Г. Ібсена, Ф. Кафки, Дж. Джойса”