ПРИГОДИ І РОМАНТИКА
Українська література 6 клас
ПРИГОДИ І РОМАНТИКА
Горбиться,
Міниться,
Піниться понт,
Слух ублажає незримий арфіст.
Нумо ще трохи – і наш горизонт!
Щастя Жар-Птицю ухопим за хвіст!
Яхта летить по високій воді,
Хвиль навздогінці навальна юрма.
Вітер попутний!
І ми молоді!
Й жодної плями на сонці нема!
В. Базилевський
Гей, нові Колумби й Магеллани,
Напнемо вітрила наших мрій!
Кличуть нас у мандри океани,
Бухту спокою облизує прибій.
Хто сказав, що все уже відкрито?
Нащо ж ми народжені
В. Симоненко
Подумаймо разом
Чи доводилося тобі мати якусь пригоду? Як вона закінчилася? Чи запам’яталася? Чому? Було в ній щось незвичайне, казкове, що викликало піднесення і радість, як під час свята?
Чи відчувався коли-небудь потяг до нового, загадкового, прекрасно-звабливого? На твій погляд, такого багато довкола?
Піднесений, емоційний стан людини називається романтичним. Життя без пригод, без романтичного було б нецікавим, буденним, нагадувало би біг на місці. Це те саме, що не мати свят.
Тому рано чи пізно кожна людина прагне вирватися за межі звичного і повсякденного.
Світова
До них належать фантастичні й романтичні повісті, детективи.
Пригадай ті, які вивчалися на уроках зарубіжної літератури, – Ж. Верна, М. Твена, Д. Дефо, А. Ліндгрен, Дж. К. Роулінг… Поміркуй, чим саме вони запам’яталися, чи піднімали тобі настрій? В українській літературі також є чимало пригодницьких, романтичних творів.
Спеціально для дітей їх написали сучасні письменники В. Близнець, Я. Стельмах, В. Нестайко, Ігор Калинець, Ірина Калинець, Ю. Винничук, М. та С. Дяченки та ін. Зверни увагу: вони значно більші за обсягом, ніж оповідання, в них діє більше героїв, особливо другорядних, послідовно описуються важливі фрагменти їхнього життя, цікаві пригоди. Такі риси прикметні для епічного жанру – повісті.
Запам’ятай!
Пригодницький твір – епічний твір, у якому описуються незвичайні або небезпечні події, сюжет розвивається швидко, інтригуюче, діють сильні, яскраві герої.
Повість – середній за обсягом прозовий твір, у якому йдеться про певні важливі події життя, пригоди одного або кількох персонажів.





Related posts:
- Пригоди юного романтика (за романом Р. Стівенсона “Острів скарбів”) Мрією багатьох моїх однолітків є бажання подорожувати. От якби опинитися в XIX столітті на піратському судні, що пливе до далекої невідомої країни, як Джим Хокінс, герой роману Р. Стівенсона “Острів скарбів”. Звичайно, це справа непроста. Зважитися вирушити у невідомі краї може не кожний хлопець чи дівчина. Але так хочеться пригод. Які риси характеру треба мати, […]...
- Пригоди юного романтика (за романом “Острів скарбів”) “Острів скарбів”, який приніс його авторові всесвітню славу, є класичним взірцем пригодницької літератури. Книга, яка на перший погляд, проста Й легка, за уважного прочитання постає багатоплановою і багатозначною. Авантюрний сюжет її, незважаючи на, традиційність теми – це оповідь про піратів, пригоди на морі,,- є оригінальним. Юному героєві “Острова скарбів” Джиму Гокінсу доводиться самостійно орієнтуватися в […]...
- ПРИГОДИ І РОМАНТИКА І ЦЕ НЕ ВМЕРЛИ – Підготовка до написання твору – роздуму Уроки зарубіжної літератури 6 клас Урок 48 “ПРИГОДИ І РОМАНТИКА І ЦЕ НЕ ВМЕРЛИ” (з листа Д. Лондона нью-йоркській газеті від 28 жовтня 1916 року) Тема: Підготовка до написання твору – роздуму. Мета: вчити письмово висловлювати свої думки, аргументувати їх, розвивати фантазію, логічне мислення учнів; удосконалювати навички написання творчої роботи працювати над виробленням власного стилю; […]...
- НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ В “РОМАНІ НАУКИ” – Романтика подорожей, велич науки та знань як основний пафос творів Ж. Верна. – Роман Д. Дефо як започаткування “робінзонади” Уроки зарубіжної літератури 6 клас Урок 40 НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ В “РОМАНІ НАУКИ” Тема: Романтика подорожей, велич науки та знань як основний пафос творів Ж. Верна. Для гри уяви оповідачів необхідні якісь підстави або привід. Професор Аронакс Мета: з’ясувати, які риси вдачі та факти біографії Жуля Берна відбилися на його творчості, збагнути, в чому полягає внесок […]...
- Романтика пригод і подорожей у романі Р. Л. Стівеисона “Острів скарбів” Напевно, важко знайти таку людину, яка б не любила подорожувати. Бо подорож – це завжди нові враження, це можливість краще пізнати світ. Для тих, кого цікавлять захоплюючі подорожі, англійський письменник Р. Л. Стівенсон створив у 1883 році роман “Острів скарбів”. Особисто мені цей роман дуже сподобався. Роман Р. Л. Стівенсона “Острів скарбів” є багатоплановим. Це […]...
- Пригоди, пригоди, пригоди… (за романом Вальтера Скотта “Айвенго”) Вальтер Скотт – це відомий англійський поет, романіст, народжений у Шотландії. Вальтер Скотт отримав освіту правознавця, але його захопленням є історія рідного краю, легенди, традиції, стародавні культурні пам’ятки, Зрештою він здобуває славу видатного краєзнавця, історика. В. Скотт зібрав і опублікував збірку шотландських пісень (1803). Як письменник, свій творчий шлях розпочинає з поем, присвячених історії Шотландії, […]...
- “Нехай – поганий чоловік” (за твором Галини Малик “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”) ГАЛИНА МАЛИК “НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” 5 КЛАС ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ГАЛИНА МАЛИК “НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” “Нехай – поганий чоловік” (за твором Галини Малик “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”) І сьогодні, як і вчора, я багато чого не встигаю зробити як слід. Тому деякі справи так і залишаються недоробленими. Он не дошила ляльці спідничку, почала прибирати в кімнаті […]...
- Мій улюблений герой – Том Сойєр (за книгою Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра”) 1. Для кого написана книга “Пригоди Тома Сойєра”? (Марк Твен неодноразово повторював, що “Пригоди Тома Сойєра”- книга для дорослих. Але ж герой повісті хлопчик-підліток. І сам автор знав, що його книгу полюбили діти в Сполучених Штатах і за кордоном. Читав він “Пригоди Тома Сойєра” і своїм дітям. Проте Марк Твен був правий, коли говорив, що […]...
- “Лист до Беккі Тетчер з роману М. Твена “Пригоди Тома Сойєра” Головними героями роману Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра і Гекльбері Фіна” є дванадцятирічні хлопчаки, що жили у провінційному американському містечку під незвичайною назвою Санкт-Петербург. Ці хлопчаки – товариші по забавкам та іграм, які постійно народжує їх невгамовна фантазія. Але треба сказати, що без інших, не менш яскравих героїв твору, цей роман не був би таким […]...
- Тема дитини й дитинства – Відкрита книга РОМАН “ПРИГОДИ ОЛІВЕРА ТВІСТА” Чарлз Дікенс 1812 – 1870 Відкрита книга РОМАН “ПРИГОДИ ОЛІВЕРА ТВІСТА” Тема дитини й дитинства Винятковість місця й ролі Діккенса в англійській і європейській літературах не в останню чергу зумовило те, що він був першим “дорослим” письменником, який зробив тему дитини й дитинства однією з основних тем своєї творчості. У “дорослій” літературі до Діккенса діти […]...
- Виправляти власні помилки ніколи не пізно (за повістю-казкою Галини Малик “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”) ГАЛИНА МАЛИК “НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” 5 КЛАС ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ ГАЛИНА МАЛИК “НЕЗВИЧАЙНІ ПРИГОДИ АЛІ В КРАЇНІ НЕДОЛАДІЇ” Виправляти власні помилки ніколи не пізно (за повістю-казкою Галини Малик “Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії”) Аля – дівчинка хороша, але трішечки безвольна й безвідповідальна. Найбільшою вадою її характеру було невміння доводити почате до кінця. Коли недороблених справ набралася сотня, Недочеревик відправив її […]...
- Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 2 КЛАС ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ Урок 16 Тема. Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати допитливість. Обладнання: […]...
- Марк Твен “Пригоди Тома Сойєра”. Цінності дитинства та їх доля в дорослому житті УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС ІІ семестр СВІТ ДИТИНСТВА Й МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ В ЛІТЕРАТУРІ (9 годин) УРОК № 53 Тема. Марк Твен “Пригоди Тома Сойєра”. Цінності дитинства та їх доля в дорослому житті Мета: ознайомити з пригодами героїв повісті в наступних розділах, допомогти учням розібратися в перипетіях сюжету, характерах героїв та мотивах їхніх учинків; […]...
- ПРО ПОЕМУ Українська література 6 клас КРОКУЄ ОСІНЬ ЗОЛОТА ПРО ПОЕМУ Поема (з грецької – твір, творіння) – невеликий за обсягом віршований твір, в якому зображуються видатні події минулого й сучасного, уславлюються люди з незвичайною долею, сильним, героїчним характером. У поемі описуються пов’язані між собою події. Основних персонажів два-три, час дії нетривалий. Можна сказати, що поема – […]...
- ПРИГОДИ. МИКОЛА ТРУБЛАЇНІ ШОКОЛАД БОЦМАНА Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю письменника-мандрівника Миколи Трублаїні; вчити розмірковувати над текстом, уявляти описані картини, пройматися почуттями; розвивати здатність співпереживати, мислити словесно художніми образами; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Рі-рі-рі – що ти бачиш угорі? Рю-рю-рю – бачу ясную зорю. Рі-рі-рі – […]...
- “Я (Романтика)” – Микола Хвильовий (1893-1933) Підручник Українська література 11 клас Українська література 1920-1930 років Микола Хвильовий (1893-1933) “Я (Романтика)” Микола Хвильовий як митець-новатор започаткував неоромантичну течію психологічного письма в українській літературі. Особливістю багатьох новел цього митця стало те, що сюжет у них відіграє не головну, а допоміжну роль, тому він часто розмитий, фрагментарний. Автор не подає власних остаточних висновків, здебільшого […]...
- Дивак і фантазер Мюнхаузен (за твором Распе “Дивовижні пригоди, подорожі і бойові подвиги барона Мюнхаузена”) – Бароне, а як же Ви утрималися на розпеченому ядрі? – Шановний Мюнхаузене, чи не заважала Вам альтанка з вербових гілок скакати на коні? – Чи не шкода Вам було лисицю, яку Ви вигнали з власної шкури? …Я бачу, як він посміхається у вуса і тут же знаходить влучну й дотепну відповідь. Ну зовсім, як […]...
- Розкрийте тему знедолених та проблему виховання в романі Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста” Розкрийте тему знедолених та проблему виховання в романі Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста”. Проблему виховання можна називати однією з провідних в англійській літературі. ГЧарльз Діккенс не був у цьому першовідкривачем, але він знайшов свій шлях розв’язання проблеми, показавши лондонське дно без романтизації. У передмові до одного з видань роману “Пригоди Олівера Твіста” Діккенс писав: “Мені […]...
- Гуманістичний смисл роману “Пригоди Олівера Твіста” Роман Ч. Діккенса про пригоди хлопчика, у якого відняли навіть ім’я матері,- це твір високого гуманістичного смислу. Письменник примушує по-новому подивитися на загальноприйняті поняття про порядність, респектабельність, якими так пишалися його сучасники. Безумовно, зовнішні прояви гарного виховання важливі, але що за цими манерами, що за білим жилетом? Ч. Діккенс примушує читача разом з Олівером Твістом […]...
- Проблема виховання у романі “Пригоди Олівера Твіста” Проблему виховання можна називати однією з провідних в англійській літературі. І Чарльз Діккенс не був у цьому першовідкривачем, але він знайшов свій шлях розв’язання проблеми, показавши лондонське дно без романтизації. У передмові до одного з видань роману “Пригоди Олівера Твіста” Діккенс писав: “Мені здалося, що зобразити реальних членів злочинної групи, намалювати їх в усіх їхній […]...
- Гуманістичний смисл роману Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста” Роман Ч. Діккенса про пригоди хлопчика, у якого відняли навіть ім’я матері,- це твір високого гуманістичного смислу. Письменник примушує по-новому подивитися на загальноприйняті поняття про порядність, респектабельність, якими так пишалися його сучасники. Безумовно, зовнішні прояви гарного виховання важливі, але що за цими манерами, що за білим жилетом? Ч. Діккенс примушує читача разом з Олівером Твістом […]...
- Роль авантюрної інтриги у романі Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста” Пригодницький роман широко представлений у світовій літературі і у творчості Ф. Купера, О. Дюма-батька, Е. Сю, Р. Л. Стівенсона і багатьох інших авторів. Але роман Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста” хоча й позначений як “пригода”, все ж не може бути названий пригодницьким у повному розумінні слова. Але його мета – не стільки розважити читача авантюрною […]...
- Роль авантюрної інтриги у романі “Пригоди Олівера Твіста” Пригодницький роман широко представлений у світовій літературі і у творчості Ф. Купера, О. Дюма-батька, Е. Сю, Р. Л. Стівенсона і багатьох інших авторів. Але роман Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста” хоча й позначений як “пригода”, все ж не може бути названий пригодницьким у повному розумінні слова. Але його мета – не стільки розважити читача авантюрною […]...
- Проблема виховання у романі Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста” Проблему виховання можна називати однією з провідних в англійській літературі. ГЧарльз Діккенс не був у цьому першовідкривачем, але він знайшов свій шлях розв’язання проблеми, показавши лондонське дно без романтизації. У передмові до одного з видань роману “Пригоди Олівера Твіста” Діккенс писав: “Мені здалося, що зобразити реальних членів злочинної групи, намалювати їх в усіх їхній потворності, […]...
- НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО “ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС” II семестр ОПОВІДАННЯ СКРИНЬКА СМІХУ Урок 112. НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО “ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС” Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка “Як ми літали в космос”; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору. II. МОВЛЕННЄВА […]...
- Історичний колорит і романтика пригод у творі. Вплив реальних історичних подій, соціального статусу і національності на долю людину. (Продовження теми) Контрольна робота (початковий, середній та достатній рівні) УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС I семестр ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ УРОК 19 Тема. Історичний колорит і романтика пригод у творі. Вплив реальних історичних подій, соціального статусу і національності на долю людину. (Продовження теми) Контрольна робота (початковий, середній та достатній рівні) Мета: продовження знайомства зі змістом роману, образами героїв; робота над удосконаленням вміння сприймати […]...
- Соціальні контрасти “старої милої Англії” у творчості Ч. Діккенса (за романом “Пригоди Олівера Твіста”) Роман “Пригоди Олівера Твіста”, як і перший твір Діккенса, позначений од – нолінійністю зображення Добра і Зла. Позитивних і негативних героїв розділяї глибока прірва. Нездоланна прірва – і між бідністю та багатством тогочасної Ан глії. Таке світобачення автора зумовлене його власним досвідом і враженнями від пережитих страждань. У дитинстві і підлітковому віці Діккенс зазнав немало […]...
- Образ “нової’ людини в оповіданні Миколи Хвильового “Я (Романтика)” Так споконвіку було. Одні упирались з ганчіркою в руці, А другі тяглися до стяга зорі І йшли за хвостами комет, Горіх розкусивши буття. М. Хвильовий Микола Хвильовий прийшов в українську літературу з новими ідеями романтичної “загірної комуни” – ідеалу прекрасного суспільства, витвореного новою людиною. Із собою письменник приніс також нещадну сатиру стосовно страшної дійсності, невтримну […]...
- Герой роману Дефо “Дивне життя й дивні пригоди Робинзона Крузо” Образ Робинзона Крузо має велике загальнолюдське значення. Цю його сторону особливо відзначив Жан-Жак Руссо у своєму романі “Эмиль, або вихованні” (1762). Виявившись після аварії корабля на незаселеному острові, Робинзона Крузо одноосібно проходить багато стадій у становленні людства як трудового співтовариства, навчається землеробству, будівництву, ремеслам, а згодом, коли на острів прибувають іспанці, поступово піднімається до справедливих […]...
- Твір-мініатюра на тему: “Щоб я хотів змінити у творі “Пригоди Олівера Твіста” Роман Ч. Діккенса “Пригоди Олівера Твіста ” – це твір, спрямований не тільки на те, щоб показати жорстокі і нелюдські умови, в яких проживала в Англії 30- 40-х років XIX століття переважна більшість простого народу, а й на те, щоб виправити це несправедливе життя або хоча б в черговий раз привернути до нього увагу суспільства. […]...
- Образ “нової” людини в оповіданні М. Хвильового “Я (Романтика)” (ІІ варіант) Так споконвіку було. Одні упирались з ганчіркою в руці, А другі тяглися до стяга зорі І йшли за хвостами комет, Горіх розкусивши буття. М. Хвильовий Микола Хвильовий прийшов в українську літературу з новими ідеями романтичної “загірної комуни” – ідеалу прекрасного суспільства, витвореного новою людиною. Із собою письменник приніс також нещадну сатиру стосовно страшної дійсності, невтримну […]...
- Незвичайні пригоди мореплавця Робінзона Крузо у романі Даніеля Дефо ДЕФО ДАНІЕЛЬ (1660-1731) Англійський письменник, автор понад 560 творів різних жанрів: романів, есе, памфлетів, але в історію він увійшов завдяки “Робінзонові Крузо” (1719). Повна назва книги досить поширена: “Життя, незвичайні та фантастичні пригоди… ” – у заголовку майже 50 слів. За першою книгою про Робінзона побачили світ дві наступні – “Подальші пригоди Робінзона Крузо” (1719) […]...
- ЧОМУ ВОРОНА КАРКНУЛА? – НОВІ ПРИГОДИ В КРАЇНІ ЛІТЕРАТУРНИХ ГЕРОЇВ ЦІКАВА НАУКА ПРО ЛІТЕРАТУРУ НОВІ ПРИГОДИ В КРАЇНІ ЛІТЕРАТУРНИХ ГЕРОЇВ Пам’ятаєте хлопчика Гену та професора Архипа Архиповича, які подорожували Країною Літературних Героїв? Разом із ними ви, тоді ще п’ятикласники, побували на суді над Томом Сойєром, стали свідками сварки у благородній родині тропів. Сьогодні подорож продовжується. Отже, вирушаймо… ЧОМУ ВОРОНА КАРКНУЛА? І знову Гена прийшов до […]...
- Радісний світ дитинства у романі М. Твена “Пригоди Тома Сойєра” Всесвітню славу відомому американському письменникові Марку Твену принесла трилогія, яка багато в чому носить автобіографічний характер. Перша її частина – “Пригоди Тома Сойєра” – давно вже стала духовним супутником багатьох поколінь читачів, бо у ній письменник малює психологічно достовірно світ дітей з їх потягом до волі, романтики, безпосередності, які протиставляються затхлому, пронизаному лукавством світу дорослих […]...
- Мрії героїв повісті М. Твена у повісті “Пригоди Тома Сойєра” МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС 5 клас СВІТ ДИТИНСТВА МАРК ТВЕН, Е. ПОРТЕР, Р. БЕРНС Мрії героїв повісті М. Твена у повісті “Пригоди Тома Сойєра” Мріяти завжди приємно. І, мабуть, не помилюся, коли скажу, що мріяти лютить усі. Не всі можуть втілити свої мрії у життя. Але це залежить від багатьох причин. Мріють і герої повісті “Пригоди Тома Сойєра” американського […]...
- Світ дитинства в романі Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра” 1. Видатний американський письменник Марка Твен (його творами зачитується багато поколінь людей). 2. “Пригоди Тома Сойєра” – найулюбленіший роман читачів. 3. Суперечливий характер головного героя (безтурботний школяр, неслухняний, інколи грубий, спритний на дурні вчинки та капості; великий мрійник і вигадник, сміливий, чесний, вірний у дружбі, не любить зрадливих, нечесних людей та наклепників). 4. Переконливе відображення […]...
- Моє відношення до головного героя роману Марка Твена “Пригоди Тома Сойера” Добутку американського письменника Марка Твена пронизані світлом і добрим гумором. Відомими героями Марка Твена стали Том Сойер і Гекльберри Фін. В образі головного героя – Тома Сойера – Марко Твен зобразив самого себе в дитинстві. Основою повести стали реальні події, які відбулися в роки його дитинства, тому повість має автобіографічний характер Том Сойер – хлопчик, […]...
- Трагедія особистості в оповіданні М. Хвильового “Я (Романтика)” (ІІІ варіант) Ще не починаючи читати новелу Миколи Хвильового “Я(Романтика)”, читач проймається мінорним ладом цього твору. Пояснення просте: новела має присвяту “Цвіту яблуні”, що визначає основну ідею твору, задає трагічний настрій. Роль алюзії велика: пригадується етюд М. Коцюбинського з однойменною назвою, де “Я” головного героя роздвоюється між стражданнями батька, трьохлітня дочка якого вмирає, та свідомістю художника, що […]...
- ПРИГОДИ БАРОНА МЮНХАУЗЕНА – РУДОЛЬФ ЕРІХ РАСПЕ РУДОЛЬФ ЕРІХ РАСПЕ ПРИГОДИ БАРОНА МЮНХАУЗЕНА Маленький дідок із довгим носом сидить біля каміна й розказує про свої пригоди. Його слухачі сміються йому просто в очі: – Ох і Мюнхаузен! Оце барон! Він собі спокійно веде далі: як він літав на Місяць, як він жив серед триногих людей, як його проковтнула велетенська рибина, як у […]...
- Героїко-романтичний жанр новел “Мати” і “Я (Романтика)” Обоє добутку трагедійного звучання. Для новели “Мати” письменник вибирає іншу форму вираження. У ній є міфологічний струмінь. Навіть сам початок добутку нагадує крислатий зачин народної казки: “Батько цих бойових хлопців умер дуже давно – так давно, що й не скажеш…” І сама характеристика образів теж іде від казки: “Як пам’ятають старожили, з батька був звичайний […]...