СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ (НАРОДНА ПІСНЯ-ГРА)
І семестр
З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА
НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ
Урок 8. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ (НАРОДНА ПІСНЯ-ГРА)
Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів, читання за особами; розвивати пам’ять, увагу; виховувати любов до художнього слова.
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в групах
Учні розповідають одне одному слова пісні-гри “Подоляночка”.
III. ВПРАВИ НА РОЗВИТОК НАВИЧОК ЧИТАННЯ
– За 30 с прочитайте числа у послідовності від 1 до 25, не переміщаючи
Ліс | Лисичка | Лісочок | Лісовий |
Котик | Кіт | Кит | Котячий |
Дуб | Дубочок | Зуб | Дубовий |
Па-па-па – розсипана крупа.
Пе-пе-пе – кошеня сліпе.
По-по-по – річка Лімпопо.
Іп-іп-іп – зеленіє кріп.
Ап-ап-ап – травку щипле цап.
Уп-уп-уп – поживний суп.
Оп-оп-оп – у річці короп.
Пу-пу-пу – по широкому степу.
Пи-пи-пи – золотаві снопи.
На город заліз гарбуз, у землі засів, загруз. Налетіла
“Ох, забув узять картуз…”
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Відгадайте загадку.
– На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?.. (Гарбуз).
Демонстрування картинки або слайду із зображенням гарбуза.
– Погляньте на цей чудовий гарбуз. Розкажіть, який він.
– Сьогоднішній урок ми присвячуємо цій чудовій городній рослині.
– Слово гарбуз запозичене з тюркських мов, у тюркську потрапило з перської, де буквально означало “віслячий огірок”.
Фізкультхвилинка
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
ОПРАЦЮВАННЯ ПІСНІ-ГРИ “ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ” (с. 12-13)
– Чим здивувала вас назва пісні? Чому?
Свояк – брат дружини або чоловік сестри.
Перістий – смугастий.
– Які слова в пісні повторюються?
– Де ходить гарбуз?
– Про які городні рослині йдеться у творі?
– Чому їх названо гарбузовими родичами?
– Розгляньте малюнок до пісні. Які особливості кожного з її персонажів передав художник?
– У що він одягнув гарбуза та його родичів?
Гра “Упізнай героя”
– Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)
– В полі хороше мені
Зеленіти навесні.
Чим же я – не молодець?
Маю диво-корінець,
Все про нього дбаю,
Цукор відкладаю. (Буряк)
– Без рук, без ніг,
А в’ється, як батіг. (Квасоля)
– На городі в нас грядки,
На грядках – рясні листки:
Там зростають малюки,
Зелененькі… (огірки).
Запропонувати вбрання акторів для виконання пісні на сцені. Розіграти пісню.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Яким був сьогоднішній урок?
– Чого навчалися на уроці?
– Що найбільше сподобалося?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити пісню напам’ять.
Related posts:
- ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ – Скринька пісень-ігор Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Скринька пісень-ігор ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ Ходить гарбуз по городу, Питається свого роду: – Ой, чи живі, чи здорові Всі родичі гарбузові? Обізвалась жовта диня, Гарбузова господиня: – Іще живі, ще здорові Всі родичі гарбузові! Обізвались огірочки, Гарбузові сини […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА) І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 7. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА) Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров’я; виховувати повагу до надбань українського народу. I. […]...
- ПОДОЛЯНОЧКА – Скринька пісень-ігор Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Скринька пісень-ігор Деякі дитячі пісні співають під час ігор. А для цього потрібна неабияка кмітливість: то в дівчинку-подоляночку перевтілитися, то в городній овоч… ПОДОЛЯНОЧКА Десь тут була подоляночка, Десь тут була молодесенька – Тут вона впала, до землі припала, […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 5. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАКЛИЧОК. ГЛУХИЙ ДОЩИК Мета: удосконалювати навички свідомого, виразного читання; учити ставити запитання за прочитаним, порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати оцінні судження. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Вибіг Гришка на доріжку, На доріжці сидить кішка. Хай впіймає кішка мишку. Ав-ав-ав – […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-НЕБИЛИЦЬ. ДВА ПІВНИКИ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 2. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-НЕБИЛИЦЬ. ДВА ПІВНИКИ Мета: ознайомити учнів з піснями-небилицями; удосконалювати навички правильного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; учити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Мали-…(на); лимо-…(над); маши-…(на); бузи-…(на); лопа-…(/геа); воро-… (та); морк-…(ва); сшш-…(ця). ШКОДЛИВИЙ ЦАП […]...
- ГЛУХИЙ ДОЩИК – Скринька пісень-забавлянок Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Скринька пісень-забавлянок ГЛУХИЙ ДОЩИК – Дощику, дощику, іди туди, де просять. – Де косять? – недочув дощик та й побіг на косовицю. – Дощику, дощику, іди туди, де чорно. – Де вчора? – недочув дощик та й побіг туди, […]...
- ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ – Скринька пісень-забавлянок Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Скринька пісень-забавлянок ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ Іди, іди, дощику, Зварю тобі борщику У новому горщику. Та поставлю на вербі, Щоб не з’їли комарі. Буде вам, буде й нам, Буде всім комарам. ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ Іди, іди, дощику, Зварю тобі борщику […]...
- ДВА ПІВНИКИ – Скринька пісень-небилиць Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Скринька пісень-небилиць У піснях-небилицях зображено світ, у якому відбуваються дивовижні події: тварини виконують людську роботу, грають на музичних інструментах, танцюють… 1 Комора – окрема будівля або приміщення в будинку для зберігання зерна, продуктів, хатніх речей тощо. Персонаж твору ДВА […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ КАЗКИ Урок 38. СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА) Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів світу; ознайомити з угорською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити стежити за логікою описування подій; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього слова. II. МОВЛЕННЄВА […]...
- “Я ЛЮБЛЮ ХОДИТЬ ВДВОЕМ…” – О друзьях хороших и верных Літературне читання 2 клас – И. Н. Лапшина – 2012 О друзьях хороших и верных “Я ЛЮБЛЮ ХОДИТЬ ВДВОЕМ…” Я люблю ходить вдвоем В поле, в лес, на водоем, Я люблю пускаться в путь Не один, а с кем-нибудь. Я люблю крячать: ” Гляди! Посмотри! Постой-ка! Видишь, речка впереди! Лодок, лодок сколько!..” И с обрыва, […]...
- СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАБАВЛЯНОК. ЗАЙЧИКУ-ЗАЙЧИКУ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 3. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ЗАБАВЛЯНОК. ЗАЙЧИКУ-ЗАЙЧИКУ Мета: продовжити формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; ознайомити учнів із піснями-забавлянками; навчати аналізувати прочитаний твір, читати за особами; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов і повагу до народної творчості. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Ішла […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА). ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА І КІНЦІВКА І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ КАЗКИ Урок 39. СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЯК ДІВЧИНА КОРОЛЯ ПЕРЕХИТРИЛА (УГОРСЬКА НАРОДНА КАЗКА). ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА І КІНЦІВКА Мета: продовжити ознайомлення учнів з угорською народною казкою; удосконалювати читацькі навички школярів; учити визначати композиційні частини (зачин, основну частину, кінцівку), переказувати прочитане; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати любов до художнього […]...
- ЗАЙЧИКУ, ЗАЙЧИКУ – Скринька пісень-забавлянок Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Скринька пісень-забавлянок Забавлянки співають дитині дорослі, коли бавлять її, гойдають. Ці пісеньки – веселі, тому викликають у малечі гарний, бадьорий настрій. ЗАЙЧИКУ,< зайчику – Зайчику, зайчику, де ти бував? – У млині, у млині. – Що чував? – Казали […]...
- Твір на тему пісня, народна пісня, українська пісня – У всі часи люди співали пісень, у які вкладали свої почуття, думки, надії та хвилювання. Та пісня не лише береже те, що важливо для людини, а ще веселить її та лікує душевний біль. А народні пісні – це ніби велика загальна душа цілого народу, бо в них співається про те, чим він живе в певний […]...
- СКРИНЬКА ЗАГАДОК І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 9. СКРИНЬКА ЗАГАДОК Мета: продовжувати ознайомлення учнів з багатством рідної мови; ознайомити учнів із загадками; удосконалювати техніку читання; розвивати образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. II. ВПРАВИ НА ВДОСКОНАЛЕННЯ ЧИТАЦЬКИХ НАВИЧОК 1) Гра “Знайди пеньок”. У таблиці записано однакові слова, […]...
- СКРИНЬКА ЛІЧИЛОК І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 15. СКРИНЬКА ЛІЧИЛОК Мета: розширювати знання учнів про малі літературні жанри; ознайомити дітей з лічилками; удосконалювати навички виразного читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння аналізувати, порівнювати; виховувати любов до рідної мови. Учитель Стали, діти, всі рівненько. Посміхніться веселенько. Настрій на урок взяли, Працювати […]...
- Роль пісень у весільному обряді – Народна драма Усна народна творчість Народна драма Роль пісень у весільному обряді Усі весільні обряди супроводжувались піснями. В них пояснювався зміст і значення кожного обряду, прославлялися молоді та їх батьки. Тому обов’язково на кожному весіллі були присутні хори: три жіночі – хор дружок, хор світилок та хор свах, а в деяких регіонах – ще й парубоцький. Між […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. ОЛЕНА ПЧІЛКА І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 27. ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. ОЛЕНА ПЧІЛКА Мета: ознайомити учнів з творчістю української письменниці Олени Пчілки; удосконалювати навички виразного читання; навчати аналізувати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам’ять, уміння узагальнювати; виховувати інтерес до художнього слова. II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Учні розповідають дібрані прислів’я, приказки, […]...
- СКРИНЬКА ПРИСЛІВ’ЇВ І ПРИКАЗОК І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 11. СКРИНЬКА ПРИСЛІВ’ЇВ І ПРИКАЗОК Мета: дати уявлення про суттєві ознаки прислів’їв; удосконалювати навички читання вголос і мовчки; учити виділяти в тексті головне; довести на матеріалах прислів’їв красу, багатство, влучність рідної мови; виховувати інтерес до читання. Хід уроку II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Ніс Гриць […]...
- Пісня Сковороди “Всякому городу – звичай і права” – зразок громадянської та філософської поезії Велику роль у становленні нової української літератури відіграв видатний український філософ, просвітитель і письменник переломної доби, який багато запозичив і від давнього, і від нового віку, Григорій Савич Сковорода. Творчість його високо цінували Тарас Шевченко, Іван Франко, Лев Толстой та багато інших російських і українських письменників. Вплив Сковороди виразно позначився на творчості не лише Т. […]...
- Найпоширеніші мотиви українських народних пісень про кохання УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ 9 КЛАС УКPAЇHCЬKA ЛІТЕРАТУРА Найпоширеніші мотиви українських народних пісень про кохання Українські народні пісні охоплюють усі сфери суспільного життя, чільне місце серед них посідають ті, у яких ідеться про кохання. Кохання може бути вірним чи зрадливим, взаємним чи нерозділеним. Однак воно завжди торкається найпотаємніших струн серця. Закохані – головні герої пісень цього циклу, як правило, […]...
- Моя улюблена народна пісня Народна пісня… Важко уявити собі життя нашого народу без пісні. Українці – співуча нація, і пісня супроводжує їх усе життя, збагачуючи неповторною красою мистецтва слова в коштовній музичній оправі різноголосся. Я з дитинства пам’ятаю, як співав мій дідусь із сусідом пісню “Розпрягайте, хлопці, коні”. Мені сподобалась ця пісня у їх виконанні і стала моєю улюбленою. […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. СТЕПАН ЖУПАНИН. НАТАЛЧИНА ПРИГОДА І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 25. ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. СТЕПАН ЖУПАНИН. НАТАЛЧИНА ПРИГОДА Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; ознайомити з творчістю Степана Жупанина; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати почуття дружби. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Вдень в дуплі сидить сова, Навіть дзьоб не […]...
- Кобзарська народна пісня Із чим асоціюється у вас слово “кобзар”? Це щось таке з давнини, коли ще жив Шевченко, або коли ще козацька вольниця гуляла по Запорожжю. А може це зображення на картині сліпого дідуся з кобзою в руках, а поруч з ним – хлопчика-поводира. Якось ми з мамою гуляли в саду Шевченка й побачили натовп людей біля […]...
- ПІСНЯ ПІСЕНЬ – ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ Юнацький роман Частина перша. Б У З Я Оповідь ведеться від імені Шимека – хлопця, що згадує про своє перше кохання до дівчинки Бузі в ті часи, коли їм разом ще не було й двадцяти. Старший брат Шимека потонув, жінка його одружилася й поїхала, їхню дочку Бузю взяли до себе батьки Шимека. Дивлячись на дівчинку, […]...
- Народна пісня Народна пісня… Хто її не слухав або не співав сам?! Століттями вона лунає по нашій Україні, чаруючи слухачів мелодійністю, красою, задушевністю. У словах М. Добролюбова розкрита суть української пісні: “Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума1 становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить […]...
- СКРИНЬКА ЗАГАДОК. ІВАН СЕНЧЕНКО. ЗА ЛІСОМ, ЗА ПРАЛІСОМ ЗОЛОТА ДІЖА СХОДИТЬ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 10. СКРИНЬКА ЗАГАДОК. ІВАН СЕНЧЕНКО. ЗА ЛІСОМ, ЗА ПРАЛІСОМ ЗОЛОТА ДІЖА СХОДИТЬ Мета: формувати вміння висловлювати оцінні судження; навчати розуміти прочитане, виділяти головне; ставити запитання за прочитаним; розвивати образне мислення; виховувати любов до рідного слова. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Розучування […]...
- Антонич Богдан-Ігор Васильович Пісня про ізгоя Чи ви знаєте пісню вигнанчу, Чи ви чули коли вже її? Наболілу, бунтарську й підданчу, Що в ній туга, розпука і їдь. Ох, зворушення в серці заплаче, Не дає говорити мені. Чи ви знаєте думи бурлачі, З криком болю замовклим на дні? Безпощадні, отруйні, зловісні, Крик зневіри лунає із дна. Та моєї не бійтеся пісні, […]...
- Твір на тему: Народна пісня – душа народу Цей вислів став уже крилатим. Особливо щодо української пісні, бо українців у світі знають як співучий народ. Пісня супроводжує людину все життя: від народження й до самої берізки (так каже моя бабуся). Мама мені співала колискових пісень, а потім, коли я трохи підріс, вона вчила мане гарно говорити і ми з нею разом співали коротенькі […]...
- Твір на тему: Кобзарська народна пісня Із чим асоціюється у вас слово “кобзар”? Це щось таке з давнини, коли ще жив Шевченко, або коли ще козацька вольниця гуляла по Запорожжю. А може це зображення на картині сліпого дідуся з кобзою в руках, а поруч з ним – хлопчика-поводира. Якось ми з мамою гуляли в саду Шевченка й побачили натовп людей біля […]...
- Твір на тему: Народна пісня Народна пісня… Хто її не слухав або не співав сам?! Століттями вона лунає по нашій Україні, чаруючи слухачів мелодійністю, красою, задушевністю. У словах М. Добролюбова розкрита суть української пісні: “Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума1 становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить […]...
- Твір на тему: Українська народна пісня Народна пісня… Хто її не слухав або не співав сам?! Століттями вона лунає по нашій Україні, чаруючи слухачів мелодійністю, красою, задушевністю. У словах М. Добролюбова розкрита суть української пісні: “Відомо, що в пісні вилилася вся минула доля, весь справжній характер України, пісня і дума становлять там народну святиню, краще добро українського життя, в них горить […]...
- Народна пісня “Віє вітер на долину” Із давніх-давен пісня виражала радість і смуток, сподівання і мрії. До пісні зверталися при найрізноманітніших негодах і душевному неспокої. У ній можна почути сльози і веселий сміх, відлуння своїх почуттів, знайти мудру пораду і надійну підтримку. Усі важливі вияви сімейного життя відтворювалися у родинно-побутових піснях. До таких належить і народна пісня “Віє вітер на долину”. […]...
- Народна пісня в нашій сім’ї Український народ склав безліч чудових казок, загадок, прислів’їв, приказок. А особливо багато складено пісень. Люди, переживаючи якесь сильне почуття ( смуток, гнів), під час праці, відпочинку складали пісні. Бо в них люди співали слова, які були в їхньому серці. Серед народних пісень є чимало творів літературного походження. Вірші, створені кимось із поетів, потрапляли в народ. […]...
- Народна пісня – душа народу Пісня… Українська… Народна… Милозвучна… Лине віками по Україні. Чарують нас мелодійні пісні та думи. У народі говорять: “Пісня ні в злу, ні в добру годину не покидає людину”. Вона з нами всюди, скільки стоїть цей світ. Лагідний материн наспів сповнений любові до людей, природи, до всього живого. Під цей спів виростали поети, композитори, філософи, хлібороби, […]...
- ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА. ПРИЙШЛА ОСІНЬ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 20. ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА. ПРИЙШЛА ОСІНЬ Мета: формувати в учнів навички правильного виразного читання віршованого тексту; розширювати уявлення про красу природи восени; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву і фантазію; виховувати любов до природи. II. МОВЛЕННЄВА ГІМНАСТИКА – Почнемо наш урок із […]...
- Українська народна пісня у моєму житті Так вже сталося, що у моєму житті випадає мить, коли дійсність переплітається із казкою, і ця дивна мить бринить найніжнішою піснею. Перед початком ночі зорі простягають до мене на своїх долонях бабусину колискову: … Да принесе три квіточки: Ой первую зрослнвую, А другую сонливую, А третюю щасливою, Ой щоб спало, щастя знало, Ой щоб росло, […]...
- Українська народна пісня Українська пісня… Вона є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю і красою, геніальною поетичною біографією. З давніх-давен уславилася Україна піснями, які дбайливо, як найдорожча реліквія, передавалися від покоління до покоління. Михайло Стельмах писав, що пісня супроводжує українця від колиски до могили, бо не було значної події в житті народу, нема такого […]...
- ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. СКРИНЬКА УСНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 1. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. СКРИНЬКА УСНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ Мета: ознайомити учнів з новим підручником; учити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, інтонувати речення, аналізувати прочитане; формувати інтерес до навчання; прищеплювати любов до школи. II. БЕСІДА ПРО ЛІТНІ ВРАЖЕННЯ ШКОЛЯРІВ, ПРОЧИТАНІ КНИГИ […]...
- АВТОРСЬКА СКРИНЬКА. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА. ЛІС І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 19. АВТОРСЬКА СКРИНЬКА. МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА. ЛІС Мета: продовжити ознайомлення учнів з життям і творчістю Марійки Підгірянки, розкриваючи красу і багатство рідного слова за допомогою творів поетеси; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до рідного слова. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читайте чітко, весело! ОДУД […]...