У НЕВОЛІ ЩАСТЯ НЕ БУВАЄ. С. ШАПОВАЛОВ “КОЛИ СКРИПАЛЯТЬ СТРИБУНЦІ”
Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати мовлення, мислення, допитливість, виховувати інтерес до читання, любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
Розучування лічилки
Раз – метелик, два – жучок,
Три – невтомний павучок,
А чотири – бабка спритна,
П’ять – то сонечко привітне,
Шість – потішний світлячок,
Сім – то джмелик-дивачок.
Вісім – бджілка-трудівниця,
Дев’ять – мушка-танцівниця,
Десять
Тут лічилочці кінець!
Л. Вознюк
2. Робота над загадкою
– З гілки на стежинку,
З травички на травичку
Стрибає пружинка –
Зеленувата спинка. (Коник)
– Улітку на лугах, лісових галявинах часто можна побачити коників. Їх упізнають по довгих задніх ніжках, з допомогою яких вони добре стрибають, та по вусах, що більші, ніж тіло коника. А ще, як і деякі інші комахи, вони, ховаючись серед густої трави, дають про себе знати своєрідними звуками. І вдень, і вночі можна почути, як голосно скрекоче коник. Це він тре одне крило об інше.
У коників на крилах
Таким чином коники “перемовляються” між собою. Якщо до них наблизитися, вони припиняють тріскотіння, і знайти їх майже неможливо.
Коника, що сидить у траві, помітити нелегко, бо його зелене забарвлення зливається з травою і добре маскує його. Придивіться до коника. Він весь час ворушить вусиками.
Пробігла тінь – і вусики ворухнулися, дмухнув вітерець – і вусик відхилився в той самий бік. За допомогою вусиків коники дізнаються про те, що відбувається навкруги, відчувають запахи. Вони добре чують. Їхні “вуха” розміщені на ніжках.
Їдять коники листки рослин, м’яке насіння, стиглі ягоди і дрібних комашок. Коники прикрашають нашу природу.
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 84)
Опрацювання оповідання С. Шаповалова “Коли скрипалять стрибунці”
1. Читання тексту вчителем
2. Аудіювання
– Де живуть коники-стрибунці?
На лужку
У лісі
– Хто вони?
Справжні музиканти
Справжні співаки
– Як звали хлопчика?
Івась
Петрусь
– Скількох стрибунців спіймав хлопчик?
Двох
Трьох
– Чи скрипалили коники у банці?
Так
Ні
– Що порадила бабуся?
Випустити коників на лужок
Постелити їм трави у банку
3. Читання оповідання учнями
– Де живуть коники-стрибунці?
– Чи доводилося вам чути чарівну музику коників?
– Навіщо Івась упіймав двох коників?
– Що сказала йому бабуся?
– Яка головна думка оповідання?
– Виберіть правильну відповідь.
– Добре вірних друзів мати.
– у неволі щастя не буває.
4. Переказ тексту
– Підготуйтеся і перекажіть оповідання своїми словами.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що нового дізналися на уроці?
– Що розповісте вдома батькам?
Related posts:
- Коник (твір-опис) 6 КЛАС НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ Коник (твір-опис) Коник-цвіркун живе по всій Україні. Ця маленька комаха залежно від виду буває сірого чи зеленого кольору. Коли коник сидить на землі чи на травинці, то на його спині акуратно будиночком складені крильця. Коник має дві пари ніг. Передні ніжки тоненькі, слабкі, а задні – довгі і сильні. Коли комасі […]...
- Коли щось робиш, нічого не помічаєш (за міфом “Чому буває сумне сонце?”) 5 КЛАС СВІТ ФАНТАЗІЇ, МУДРОСТІ, МІФИ І ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ Коли щось робиш, нічого не помічаєш (за міфом “Чому буває сумне сонце?”) Коли працюєш, час минає дуже швидко. Ти не помічаєш, як закінчився день, тиждень, рік. Якщо ж подобається робота, навіть дня не вистачає. Є люди, які живуть лише роботою, для них час нічого не вартий, […]...
- ДИВА В ПРИРОДІ. ЄВГЕНІЯ ГОРЕВА ЗЕЛЕНІ КОНИКИ В ТРАВІ. ПАНАС МИРНИЙ РАНОК Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини; розвивати здатність сприймати словесні образи, емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (додаток) 1. Читайте, доповнюйте склади! Мали – … (на); лимо – … (над); машина – … (на); бузи […]...
- Думка буває світла, тільки коли опромінюється добрим почуттям …І от дочитана ця незвичайна книга – втім, недбале слово “дочитати” мало підходить до К. Паустовскому: адже з останньою переверненою сторінкою будь-якого його добутку із вдячністю розстаються й з жалем прощаються. І завжди щось схоже напрочуд і сумнів охоплює нас: як, цей прекрасний, що блищить всіма фарбами, що звучить і рухається мир, що настільки чарівно […]...
- Яке ти маєш право бути вільним, коли твій народ у неволі? (за повістю Івана Франка “Перехресні стежки”) “Яке ти маєш право бути вільним, коли твій народ у неволі?” (за повістю Івана Франка “Перехресні стежки”) Заповітна життєва мета кожної людини – ідеал, якому підпорядко вується все її життя. Свій ідеал Франко вклав у слова головного героя повісті “Перехресні стежки” Євгенія Рафаловича: “… Се має бути перший крок, перший початок моєї ширшої, народної праці. […]...
- КОНИК-СТРИБУНЕЦЬ – ЛЕОНІД ГЛІБОВ Літературне читання 3 клас Легенди. байки. п’єси Байки Байка – це невеликий за обсягом віршований твір з повчальним змістом. У ній ідеться про звірів, птахів, комах, риб, рослини, що поводяться, як люди. Змальовуючи вчинки персонажів байки, письменник висміює людські вади. Байку починає або закінчує мораль – повчальний висновок. ЛЕОНІД ГЛІБОВ Леонід Глібов любив рідний край, […]...
- Оповідання, уривки з повістей. Януш Корчак “Коли я знову стану маленьким” ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 3 КЛАС ТАКІ ВОНИ, ДІТИ СВІТУ Урок 20 Тема. Оповідання, уривки з повістей. Януш Корчак “Коли я знову стану маленьким” Мета: ознайомити учнів з творами польського письменника Януша Корчака; вчити висловлювати свою думку з приводу прочитаного; розвивати навички свідомого та виразного читання; збагачувати словниковий запас; розвивати творчі здібності учнів, фантазію, уяву; […]...
- ДЕ ЖИВЕ ХМАРА? О. КРОТЮК “НАША ХМАРА”. В. ФЕДОРЕНКО “ЖАЛІСЛИВА ХМАРА” Мета: формувати в учнів уміння правильно і свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати мовлення, мислення, фантазію учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ. 2) Робота над […]...
- Без пригод не буває дитинства Матеріал уроку. Всеволод Нестайко “Дід Мороз у підвалі” (уривок із повісті ” Чарівні окуляри”). Мета. Ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом Всеволода Нестайка. розповісти цікаві епізоди з його життя. Викликати інтерес до його творів. Вчити виразно і вдумливо читати, аналізувати прочитане. Розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, спостережливість. Виховувати порядність, чесність, повагу до людей. Обладнання. […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ГАННА ЧУБАЧ “РОСА” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 84. КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ГАННА ЧУБАЧ “РОСА” Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю української поетеси Г. Чубач; удосконалювати навички читання віршованих творів; навчати сприймати зміст поезії на слух; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до природи, художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- В. Дрозд. “Білий кінь Шептало”. Проблема людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості й натовпу, дійсності і мрії УРОК 62 Тема. В. Дрозд. “Білий кінь Шептало”. Проблема людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості й натовпу, дійсності і мрії. Мета: ознайомити учнів із змістом оповідання “Білий кінь Шептало”, порушеними автором проблемами; удосконалювати вміння учнів визначати тему та ідею художнього твору; розкривати вміння висловлювати своє ставлення до прочитаного; виховувати морально-етичне та естетичне […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ГАЛИНА ДЕМЧЕНКО ЛЕЛЕКИ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити висловлювати своє ставлення до прочитаного; розвивати зв’язне мовлення; образне мислення; виховувати турботливе ставлення до птахів. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. читай виразно і чітко! ШКОДЛИВИЙ ЦАП На городі цап, цап Капусточку хап, хап, Борідкою трусь, трусь Капусточку хрусь, хрусь, Ратичками туп, туп, […]...
- Загибель яскравої особистості у суспільній неволі (за оповіданням “Білий кінь Шептало”) У творчому доробку В. Дрозда чимало яскравих прозових творів: повість “Ирій”, романи “Катастрофа”, “Самотній вовк”, “Спектакль”, “Листя землі” та інші; оповідання “Пігмаліон”, притча “Сонце” тощо. У 1965 році з’явилося оповідання “Білий кінь Шептало”. Тогочасні критики дали несхвальний відгук на нього, бо у творі письменник зачіпав важливу вселюдську проблему особистості в суспільстві. Але, незважаючи на все […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ДМИТРО БІЛОУС ЩЕДРИЙ ВЕЧІР Мета: розширити знання учнів про творчість Дмитра Білоуса; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити учнів під час читання розмірковувати, уявляти, придивлятися, прислухатися; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до народних традицій. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ви, будь ласка, усміхніться, Усміхніться, не баріться, Бо нема нічого краще, Ніж усміхнене лице… […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ГРІМ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість поета Миколи Вінграновського, вчити розмірковувати над текстом, емоційно реагувати на художнє слово; розвивати уяву, асоціативне мислення, мовне чуття, інтуїцію; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Фонетична зарядка – Як крапає дощ? (Кап-кап-кап) – Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр) – Як гуде машина? […]...
- “Супроти вітру довго не пробіжиш… “: загибель яскравої особистості у суспільній неволі (за оповіданням В. Дрозда “Білий кінь Шептало”) Відмовитися від волі – це означає відмовитися Від людської гідності, від прав людини, Навіть від її обов’язків. Ж.-Ж. Руссо У творчому доробку В. Дрозда чимало яскравих прозових творів: повість “Ирій”, романи “Катастрофа”, “Самотній вовк”, “Спектакль”, “Листя землі” та інші; оповідання “Пігмаліон”, притча “Сонце” тощо. У 1965 році з’явилося оповідання “Білий кінь Шептало”. Тогочасні критики дали […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК “ДИКИЙ МАК”. ЗІРКА МЕНЗАТЮК “МАК” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 75. КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК “ДИКИЙ МАК”. ЗІРКА МЕНЗАТЮК “МАК” Мета: навчати учнів читати вдумливо і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного, розмірковувати, придивлятися, прислухатися до звучання художнього слова; розвивати мовлення учнів, естетичний смак; прищеплювати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- Богдан Лепкий. “Цвіт щастя”. Прагнення кожної людини бути щасливою, істинні та фальшиві цінності на дорозі до щастя УРОК 40 Тема. Богдан Лепкий. “Цвіт щастя”. Прагнення кожної людини бути щасливою, істинні та фальшиві цінності на дорозі до щастя. Мета. Удосконалювати вміння виразно читати і переказувати твір, виділяти головну думку; характеризувати образ головного героя; висловлювати власні роздуми про щастя людини; розвивати творчу уяву учнів. Обладнання: книга Б. Лепкого “Цвіт споминів”, ілюстрації до новели “Цвіт […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ІГОР КАЛИНЕЦЬ “ПРО ЩО РОЗПОВІЛА НАГІДКА” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 94. КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ІГОР КАЛИНЕЦЬ “ПРО ЩО РОЗПОВІЛА НАГІДКА” Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; розширювати світогляд учнів; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Читайте виразно! […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК “РЕМЕЗ” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 91. КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК “РЕМЕЗ” Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; збагачувати активний словник учнів новими словами; формувати вміння аналізувати твір за змістом; розвивати творчу уяву, фантазію; виховувати любов до всього, що створила природа. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. СТЕПАН ЖУПАНИН. ЗАГАДКА. АЛЕВТИНА ВОЛКОВА. ВЕСНА ЗЕЛЕНІ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 26. КОЛИ ТВІР ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. Мета: навчати виразно читати, аналізувати віршовані твори; формувати образне мислення; збагачувати словниковий запас на основі прочитаних творів; виховувати почуття поваги і любові до художнього слова. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Жа-жа-жа, жа-жа-жа – Ми знайшли вужа. Жі-жі-жі, жі-жі-жі […]...
- Коли казка мудрість сіє, тоді народжуються мрії Вступ до теми “Я світу у пригоді стану” Матеріал уроку. Акровірш “Казка”. Марія Чумарна “В казковім світі”. Мета. Зацікавити дітей новим розділом; підтримувати стійкий інтерес до казки як до художнього твору повчального та розважального характеру; розвивати творчі здібності учнів; формувати розуміння добра і зла, красивого і потворного: виховувати позитивні риси вдачі, бажання творити добро. Обладнання. […]...
- Невичерпне джерело усної народної творчості. Дума “Втеча трьох братів з города Азова, з турецької неволі” УРОК 12 Тема. ПЧ № 1. Невичерпне джерело усної народної творчості. Дума “Втеча трьох братів з города Азова, з турецької неволі”. Мета: опрацювати зміст думи; навчити виділяти в ній найнапруженіші епізоди, висловлювати власні міркування з приводу прочитаного; зацікавити минулим українського народу; виховувати в учнях найкращі моральні якості. Обладнання: різні варіанти текстів думи “Втеча трьох братів […]...
- ПЕЙЗАЖ. МИКОЛА ВІНГРАНОВСЬКИЙ ЛАЗИТЬ СОНЕЧКО В ТРАВАХ Мета: поглиблювати знання учнів про творчість Миколи Вінграновського; вчити розуміти образну мову, уявляти описані картини, розмірковувати над художнім змістом; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою ДЖМЕЛІ Де цвіту рясне гілля, Ви побачите джмеля. Він кружляє […]...
- Коли Николенька говорить правду й коли він обманює? Поняття й речі й люди в Толстого втрачають свою однозначність і цілісність. В одному з російських журналів 30-х років писалися: “Психологічні завдання про людину всього більше залучають тепер нашу увагу… Анатомія душі є павука століття…”5′. – Це писалося більш ніж за 15 років до появи “Дитинства” Толстого. Але в них, у цих слонах, можна виявити […]...
- ТЯЖКО ТОМУ ЖИТИ, ХТО НЕ ХОЧЕ РОБИТИ. ЛЕОНІД ГЛІБОВ КОНИК-СТРИБУНЕЦЬ Мета: ознайомити учнів з новим літературним жанром – байкою, з її особливостями; вчити аналізувати події, що відбуваються у природі, вміти переносити їх у реальну дійсність життя, оцінювати вчинки персонажів, визначати мотиви їхньої поведінки; розвивати навички читання (швидкість, виразність, правильність), уміння передавати при виразному читанні стан, характер, настрій; формувати мовленнєві вміння; виховувати любов до праці. Хід […]...
- Проблеми людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості й натовпу, дійсності і мрії в оповіданні В. Дрозда “Білий кінь Шептало” М. КОЦЮБИНСЬКИЙ, О. НАЗАРУК, В. ДРОЗД 8 КЛАС З УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ М. КОЦЮБИНСЬКИЙ, О. НАЗАРУК, В. ДРОЗД Проблеми людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості й натовпу, дійсності і мрії в оповіданні В. Дрозда “Білий кінь Шептало” Твори Володимира Дрозда після своєї появи завжди отримували полярні оцінки: хтось їх критикував, пропонував “кинути написане в темний куток”, хтось знаходив в […]...
- Твір на тему: “Щастя – це те, що було. Щастя – не те, що буде” Людина проводить все своє життя в пошуках звичайного щастя для себе і своїх близьких. Категорія щастя, яка настільки міцно увійшла в життя людини, насправді далеко не така проста, як комусь може здатися. Щастя – це мрія кожного з нас, але насправді це недосяжна мрія, адже щастя знаходиться зовсім не в майбутньому людини, а в її […]...
- Втеча тьох братів із города Азова, з турецької неволі – народна дума Ой то не пили, то пилили, Не тумани вставали, – Як із землі турецької, – Із віри бусурманської, З города Азова, з тяжкої неволі Три братики втікали. Ой два кінними, третій Піший-пішениця, Як би той чужий-чужениця. За кінними братами біжить він, Підбігає, Об сирі коріння, Об білі каміння Білі ніжки свої козацькі посікає, Кров’ю сліди […]...
- Не буває нічого випадкового (роль художньої деталі у повісті О. Купріна “Гранатовий браслет”) Не буває нічого випадкового (роль художньої деталі у повісті О. Купріна “Гранатовий браслет”) Кажуть, що у справді талановитому творі не буває нічого випадкового. І це підтверджує й один із кращих творів світової літератури “Гранатовий браслет” О. Купріна. Багатство пейзажу, тон оповідання, реалістична точність деталей вражає. Але не менш цікавим є значення художньої деталі, її прихований […]...
- До сучасного письма людство йшло поволі… Вступ до теми “Коли ще не було письма” Матеріал уроку. Акровірш “Книга”. “Перші писемні знаки” (стаття а підручнику). Мета. Розкрити значення книги як найважливішого засобу людського пізнання, її роль у житті людини. Розповісти учням про перші писемні знаки. Ознайомити зі значенням слова “піктограма”. Пробуджувати бажання пізнавати нове. Розвивати уяву, фантазію, творче мислення. Виховувати любов і шанобливе ставлення до книги. Обладнання. Сучасні види піктограм […]...
- “Буває вчинок – з самим собою поєдинок” Життя людини від початку до кінця зіткане з його світогляду, думок, почуттів, дій і діянь. Причому переплітаються ці нитки дуже туго і розповідають про особистість людини. Тому дуже важливо контролювати хід своїх думок, дій, показати себе такими, які ми є насправді. Того, що ми народилися на цей світ, що батьки забезпечили нам спокійне життя зовсім […]...
- Що таке щастя? За твором Лепкого “Цвіт щастя” Що таке щастя? На це питання, мабуть, немає, та й не може бути однозначної відповіді. Адже для кожної людини щастя своє, а сам зміст цього поняття змінюється протягом життя. Спочатку для дитини щастя – це усмішка матері, її голос. Потім щастя – це перший крок, це радість від власних успіхів; потім щастя – це досягнення […]...
- Без сучасного не буває майбутнього Зображуючи портрет сучасника, я завжди уявляю молоду людину. Хоча старше покоління і вважає вік категорією філософською. Я погоджуюсь із тим, що вік вимірюється не роками, а станом душі, проте приклади свідчать, що історію вершать люди молоді. Спілкуючись із ветеранами Великої Вітчизняної війни, які неодноразово бували в нашому класі, я дізналася, що вік бійців складав два-дцять-тридцять […]...
- ЧОМУ БУВАЄ СУМНЕ СОНЦЕ? Жив собі чоловік та жінка, які мали сина і дочку. Дочка була найкраща в світі. Ось одного разу сонце вкрало її собі за жінку. Після цього брат пішов її шукати туди, де заходить сонце. Сестра побачила і вибігла до нього та й каже: “Сховайся в льох, бо як прийде сонце, то запече тебе”. Брат швиденько […]...
- Твір на тему: “Яким я уявляю людське щастя за твором Богдана Лепкого “Цвіт щастя” Щастя – це те, до чого прагне кожен – великий і маленький, дитина і дорослий. Щодо щастя існує багато різних думок і версій. Хтось вважає, що щастя досягається просто і з легкістю, хтось упевнений, що щасливі люди бувають лише моментами, для когось і зовсім щастя не буває. Є й такі, які думають, що щастя – […]...
- Виразне читання напам’ять поезії Шандора Петефі “Коли ти муж, – будь мужнім…”. Характеристика емоційно-змістової наповненості поезії Уроки зарубіжної літератури 6 клас Урок 52 Тема: Виразне читання напам’ять поезії Шандора Петефі “Коли ти муж, – будь мужнім…”. Характеристика емоційно-змістової наповненості поезії. Мета: формувати вміння декламувати вірші, правильно інтонувати поетичні рядки, наголоси, змістові акценти, вчити розуміти закони силабо-тонічної системи віршування; прищеплювати навички проникнення у змістові глибини поетичного тексту та розуміння взаємозв’язку форми і […]...
- Чому сонце буває сумне? 1. Сонце та міфи й легенди про нього. (Сонце – велике світило, яке усім на нашій планеті дарує тепло і світло. Сонце недарма вважають джерелом життя: без сонячного світла його просто немає, а коли настає ніч, хочеться швидше побачити світло. Про сонце існує багато міфів і легенд у всьому світі.) 2. Легенда про те, чому […]...
- Чи завжди людина буває в гармонії з природою? З первовіку наш народ – хлібороб. Щоденна важка праця коло землі навчила його тонко відчувати навколишнє середовище, дала ключі до порозуміння з Маті-‘р’ю-Природою. Вслухаючись у природні ритми, праукраїнець творив свою власну неписану книгу знань про світ і його закони. Не все нам сьогодні зрозуміле, а дещо на початку третього тисячоліття безповоротно втрачене, та все ж […]...
- Чому буває сумне сонце? – українська міфологія Жив собі чоловік та жінка, які мали сина і дочку. Дочка була найкраща в світі. Ось одного разу сонце вкрало її собі за жінку. Після цього брат пішов її шукати туди, де заходить сонце. Сестра побачила і вибігла до нього та й каже: “Сховайся в льох, бо як прийде сонце, то запече тебе”. Брат швиденько […]...