УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
II семестр
ОПОВІДАННЯ
СКРИНЬКА СМІХУ
Урок 113. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
Звили чаплі гніздо із паклі.
Із чорного неба крапають каплі.
У гнізді із паклі намокли чаплі.
Жу-жу-жу – я з Оленкою дружу.
Іж-іж-іж – пиріжок на всіх розріж.
Жи-жи-жи – маєш друга – бережи.
Жа-жа-жа – друг купив мені коржа.
Раз і два. Раз і два.
В нас лічилка лісова!
В лісі – дерево дуплисте,
А в дуплі живе сова,
Що жовтаві очі має,
Спить – удень. Вночі – літає.
Добрий
Я – ховаюсь! Ти – жмурись!
Г. Чубач
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок, зокрема казок народів Європи.
– Погляньте на мапу Європи. Які країни ви знаєте?
У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки.
IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИЖОК
– Які книжки на виставці вам знайомі?
– Які казки ви читали?
– Хто автори цих казок?
– Які народи вони представляють?
За бажанням дітей учитель викликає трьох-чотирьох учнів переказати прочитану казку.
–
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Вікторина “Чи знаєте ви казки?”
– Яка героїня, ідучи лісом до бабусі, зустріла вовка? (Шарль Перо “Червона Шапочка”)
– Хто соромився своєї гидкої зовнішності? (Г. Х. Андерсен “Гидке каченя”)
– Кому чоботи допомогли стати королем? (Шарль Перо “Кіт у чоботях”)
– У якій казці співали разом кіт, осел, пес і півень? (Брати Грімм “Бременські музиканти”)
– Хто ніяк не міг знайти золотого ключика? (О. Толстой “Пригоди Буратіно, або Золотий ключик”)
– У якій казці матір з сином кинули в бочці в океан? (О. Пушкін “Казка про царя Салтана”)
Фізкультхвилинка
VI. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ КАЗОК
– Хто перестрів гусака?
– Які почуття під час зустрічі з лисом пережив гусак? Прочитайте.
– Як він перехитрив лиса?
– Яка риса характеру допомогла гусакові?
Гра “Бджілки”
Напівголосне читання казки – кожен у своєму темпі.
Робота в групах
Кожна група отримує своє завдання.
1-ша група – стисло переказати текст.
2-га група – підготувати відповіді на запитання.
– Що сталося з дітьми дрозда?
– Яку пораду дала ворона?
– Як ворона перехитрила лисицю?
– Якою показана лисиця в казці?
3-тя група – характеристика дійових осіб.
Робота в парах
Учні читають діалог, який їм найбільше сподобався.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
– Наш урок добігає кінця, але ніколи не закінчується казка. Адже і дорослі, і діти хочуть вірити в диво, в те, що добро має перемогти зло.
Затишно дітям в пазусі казок.
Отак би й слухав про царя Салтана,
Або про те, як весело козак,
Обманював турецького султана.
Про карих коней з полуменем грив,
Про чаклуна, що все на світі може.
І хто б там, що кому не говорив,
А згине зло і правда переможе.
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
– Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою “І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом”.
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.





Related posts:
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. У СВІТІ КАЗКИ ЧАРІВНОЇ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ КАЗКИ Урок 36. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. У СВІТІ КАЗКИ ЧАРІВНОЇ Мета: підтримувати інтерес дітей до казки; закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казки; розвивати пам’ять, спостережливість; викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні до нас на […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КАЗКА МУДРІСТЮ БАГАТА. ПОБУТОВІ КАЗКИ Мета: поглибити знання учнів про побутові казки, їх особливості; вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити порівнювати прочитані твори; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Гра “Фотооко” – Прочитайте подані слова, намагаючись запам’ятати якомога більше із них. ДІДУСЬ ВОДА БАБУСЯ ЛІС ДІВЧИНА БОРЩ ДЕРЕВА ГРИБИ […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. З ЧИСТОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНОЇ МУДРОСТІ І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 18. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. Мета: продовжувати ознайомлювати учнів з різновидами народної творчості (колисковими піснями, забавлянками, скоромовками); розширювати уявлення про влучність, точність, красу рідного слова; пробуджувати інтерес до вивчення рідної мови; виховувати любов до творів усної народної творчості, до книги. II. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БАТЬКІВЩИНА II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 72. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БАТЬКІВЩИНА – РІДНИЙ КРАЙ Мета: збагатити знання учнів про наш край, про історію, культуру своєї Вітчизни; розвивати навички читання, зв’язне мовлення; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини, до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “І ВКРИЛИСЬ ЛУКИ ЦВІТОМ, ВІТАЮЧИСЬ ІЗ ЛІТОМ” II семестр ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ СКРИНЬКА КАЗОК ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ Урок 120. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам’ять, образне мислення; виховувати любов до природи. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Біля моря долілиць Спину гріє хлопчик Гриць. Перележав, перегріві Горе Грицю – підгорів. – Прочитайте скоромовку очима, за указкою – на […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ КАЗОК ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА Мета: розширити і збагатити знання учнів про творчість Василя Симоненка; вчити аналізувати прочитані твори, узагальнювати, порівнювати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Мільйон мікробів на руках, Під мікроскопом – просто жах! Візьму мило, […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО) І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ КАЗКИ Урок 42. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО) Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старих і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ДИТЯЧІ ОПОВІДАННЯ ІВАНА ФРАНКА Мета: розширити знання учнів про життєвий та творчий шлях І. Я. Франка – людини – борця і патріота України; викликати інтерес до його творів; удосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати любов до рідної землі, мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Гра “Угадай […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 80. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “А ВЖЕ ВЕСНА, А ВЖЕ КРАСНА…” Мета: розширити знання учнів про весну; збагатити їхнє уявлення про красу природи, життя тварин навесні; розвивати уяву, вміння передавати під час читання настрій твору; збагачувати словник образними висловами; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ДОБРИДЕНЬ, ШКОЛА! І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ Урок 6. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ДОБРИДЕНЬ, ШКОЛА! Мета: формувати уявлення учнів про загальнолюдські цінності, роль знань у житті людини; викликати інтерес до навчання в школі; розвивати читацькі навички, пам’ять, образно-аналітичне мислення; виховувати сумлінність, старанність. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ …Ось […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАСА І МИЛОЗВУЧНІСТЬ ПОЕЗІЇ ДМИТРА ПАВЛИЧКА Мета: поглибити знання учнів про творчість Дмитра Павличка; розкрити красу і своєрідність його поезії; навчати розуміти поетичну мову; розвивати творчу уяву здатність емоційно реагувати на художнє слово; виховувати емоцію читача. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Вовк ведмедя розбудив: – Вже весна, гуляти йди! Виліз велетень з барлогу – […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАЇНА ДИТЯЧИХ ЖУРНАЛІВ II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 88. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КРАЇНА ДИТЯЧИХ ЖУРНАЛІВ Мета: розширити знання дітей про дитячу періодичну пресу; активізувати інтерес до неї; розвивати вміння самостійно читати дитячу періодику, комунікативні здібності; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Заіскрились […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ВІРШІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ Мета: розширювати знання учнів про творчість українських поетів; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння аналізувати, співставляти прочитане; розвивати пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Гра “Дощик” Діти читають хором. Накрапає дощ (тихо). Дощ пускається сильніше (голосніше). Злива (голосно). Дощ слабшає (тихіше). […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. МАНДРІВКА ДО ЦАРСТВА КВІТІВ Мета: вчити учнів свідомо сприймати художні тексти, визначати головну думку твору, давати характеристику дійовим особам, аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнювати; вдосконалювати основні навички читання; виробляти вміння добирати книги на задану тему; вчити працювати над прислів’ями, приказками; збагачувати словниковий запас; розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у структурі твору; виховувати любов до природи, бажання пізнавати нове, читаючи книги. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТВІЙ ДРУГ – КНИГА І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 30. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТВІЙ ДРУГ – КНИГА Мета: ознайомити учнів з історією виникнення паперу і книгодрукування; розвивати читацькі навички; виховувати бережливе ставлення до книги. II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Вчіться, діти. Мудра книжка Скаже вам чогось багато З того, що […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ВІРШІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ Мета: розширювати знання учнів про творчість українських поетів; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух, образне мислення, вміння аналізувати, співставляти; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Проспівайте голосні на мотив “подоляночки”! А, о, у, і, и, е. О, и, і, а, е, у. – […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 2 Урок 64. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “БУДУ Я ПРИРОДІ ДРУГОМ” Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. У СВІТІ ЦІКАВИХ ЗАГАДОК І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА АВТОРСЬКІ ВІРШІ ТА МАЛІ ЖАНРИ ДЛЯ ДІТЕЙ Урок 24. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. У СВІТІ ЦІКАВИХ ЗАГАДОК Мета: продовжити ознайомлення учнів із загадками; учити визначати головний зміст; показати на прикладі загадок красу рідного слова; розвивати увагу, кмітливість; виховувати пізнавальний інтерес. II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Робота з виставкою книг – […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. НАРОДНІ ЛЕГЕНДИ Мета: розширити знання учнів про народні легенди; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати, співставляти, порівнювати прочитані твори, оцінювати вчинки дійових осіб; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні ми продовжимо вивчати твори усної народної творчості. Пригадаємо один із її жанрів. Закінчіть речення. Невеликі […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ХЛІБ – УСЬОМУ ГОЛОВА II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 96. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ХЛІБ – УСЬОМУ ГОЛОВА Мета: навчати учнів читати швидко і виразно; усвідомлювати зміст прочитаного; поглибити знання учнів про важку працю хлібороба, розвивати пам’ять, ерудицію; виховувати дбайливе ставлення до хліба, повагу до хліборобської праці. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТАРАС ШЕВЧЕНКО II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 1 Урок 56. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ТАРАС ШЕВЧЕНКО Мета: розширити знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички свідомого, правильного та виразного читання, критичне мислення, творчі здібності дітей; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія. Хід уроку І. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. РІДНА МАТИ МОЯ Мета: формувати навички виразного декламування віршів; розширити знання учнів про святкування Дня Матері в Україні; розвивати фонематичний та інтонаційний слух, гнучкість артикуляційного апарату; виховувати почуття чуйності та ввічливості до матерів, бабусь, жінок, формувати почуття гордості за свята та традиції українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ло-ло-ло – […]...
- Урок виразного читання. Виразне читання та аналіз поезій Байрона Урок зарубіжної літератури 9 клас УРОК № 42 Тема. Урок виразного читання. Виразне читання та аналіз поезій Байрона Мета: навчати виразного читання поетичних творів; перевірити якість заучування поезій напам’ять; розвивати пам’ять та артистизм; учити презентувати власні ілюстрації, виховувати прагнення передавати своє бачення поезії у зорових образах; розвивати навички публічного виступу, творчі здібності учнів. Обладнання: учнівські […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БАЙКИ ЕЗОПА Мета: розширити знання учнів про байки Езопа; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв’язне мовлення учнів, вміння аналізувати, співставляти прочитане; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Тілі-тілі, кізки білі Біля річки сіно їли, Трішки випили водиці Із глибокої криниці. III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (за поезіями з книги Олександра Олеся “Княжа Україна”) Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити учнів аналізувати, порівнювати, узагальнювати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до рідного краю, його історичного минулого, прагнення пізнавати історію українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою В нас на ганку горобці – Крихти їм несу в руці. А […]...
- Урок позакласного читання. Новели О. Генрі УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС II семестр КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН УРОК 52 Тема. Урок позакласного читання. Новели О. Генрі Мета: розширити коло читання учнів, познайомити з гуманістичними творами про життя звичайних людей; навчити уважно ставитись до людини; вдосконалювати навички текстологічного аналізу твору, роботу з деталями, вміння абстрактно мислити, вивчаючи елементи побудови твору; виховувати […]...
- Казки народів Євразії. “Кентен і муха” (бельгійська казка) ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 3 КЛАС СКАРБНИЦЯ МУДРОСТІ Й КРАСИ Урок 5 Тема. Казки народів Євразії. “Кентен і муха” (бельгійська казка) Мета: ознайомити учнів із соціально-побутовими казками народів Європи; закріпити знання ознак чарівної казки; удосконалювати вміння визначати частини казки – зачин, основну частину, кінцівку, визначати послідовність подій твору, виразно читати казку; розширювати словниковий запас; розвивати […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛІТО КРАСНЕ ЗУСТРІЧАЙМО Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей почуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образного мислення й мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Ічка-ічка-ічка: […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. БУДЬ ПРИРОДІ ВІРНИМ ДРУГОМ (Василь Чухліб. Деснячки) Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити давати характеристику дійовим особам, виділяти опис пейзажів, зовнішності дійових осіб; викликати у читачів інтерес до читання твору; залучати до міркувань щодо ставлення до природи; розвивати мовлення, увагу, спостережливість; виховувати турботливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІОННИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. МАЙСТЕР ВЕСЕЛОГО ЦЕХУ – ГРИЦЬКО БОЙКО Мета: розширити знання учнів про життєвий і творчий шлях Грицька Бойка; вчити аналізувати прочитане; розвивати навички виразного читання та декламування віршів; виховувати почуття дружби та колективізму, чуйність, доброзичливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Наш урок присвячений життю і творчості Грицька Бойка. На уроці читання ви […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ Мета: вдосконалювати навички виразного читання; закріплювати знання про минуле українського козацтва; розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати, робити висновки; виховувати повагу до козаків, інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ А тепер за парту всі сідайте рівно. І до роботи візьмемось сумлінно. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Діти читають хором. – Накрапає […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. “ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО В ВІКАХ НЕ СТАРІЄ…” Мета: глибше ознайомити учнів із життям і творчістю Т. Г. Шевченка; вчити сприймати зміст поезії, відображати його у малюнках; розвивати пам’ять, мислення, увагу, вміння робити самостійні висновки; виховувати любов і повагу до світлого образу поета-мислителя Т. Г. Шевченка. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Акровірш Ти мусиш нам співця […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. Т. Г. ШЕВЧЕНКО – ВЕЛИКИЙ СПІВЕЦЬ УКРАЇНИ Мета: розширити знання учнів про національного поета – генія українського народу; викликати почуття симпатії до малого Тараса, до його природнього розуму, допитливості, хисту, співчуття до його нелегкого життя; зацікавити школярів прочитаним і почутим; розвивати усне мовлення, вміння коментувати, робити висновки; виховувати пошану до історичного минулого нашого народу, повагу до творчої спадщини митця. Хід уроку I. […]...
- Урок позакласного читання. Ствердження величі та краси справжнього кохання у трагедії В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта” УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 КЛАС II семестр ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ УРОК № 68 Тема. Урок позакласного читання. Ствердження величі та краси справжнього кохання у трагедії В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта” Мета: охарактеризувати героїв п’єси; поміркувати над таємницею вічних образів, різними поглядами на кохання; розвивати акторські здібності; виховувати чуйність, шанобливість до […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЧАРІВНИЙ СВІТ ПРИРОДИ У ТВОРАХ ГРИГОРА ТЮТЮННИКА Мета: розширити уявлення учнів про творчість Григора Тютюнника; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати, співставляти прочитане; розвивати зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ На дошці – портрет Григора Тютюнника. – Що ви знаєте про цього письменника? – Чому […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. МІФИ ДАВНЬОЇ ГРЕЦІЇ Мета: поглиблювати знання учнів про міфи давніх греків; перевірити розуміння міфів “Деметра і Персефона”, “Нарцис”, “Орфей і Еврідіка”; розвивати увагу, пам’ять, міння виявляти міжпредметний і міжлітературний зв’язки; виховувати любов до Художнього слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – На попередніх уроках ми прочитали чимало міфів різних народів. Сьогодні […]...
- Народна творчість Казки народів світу: Казки народів Європи II Народна Творчість (зарубіжна) Казки народів світу Казки народів Європи II НА СХІД ВІД СОНЦЯ Й НА ЗАХІД ВІД МІСЯЦЯ Норвезька народна казка Був собі колись бідний селянин, і мав він повну хату дітей. Та не мав їх чим годувати і в що одягати. Всі його діти вдалися гожі, як рожі, а найкраща – найменша дочка. […]...
- СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЖБАН МЕДУ (СЕРБСЬКА КАЗКА) І семестр З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА НАРОДНІ КАЗКИ Урок 40. СКРИНЬКА КАЗОК НАРОДІВ СВІТУ. ЖБАН МЕДУ (СЕРБСЬКА КАЗКА) Мета: ознайомити учнів з сербською казкою; розвивати вміння виділяти у тексті головне; учити давати характеристику дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до художнього слова. II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Учні порівнюють угорську й українську казки. […]...
- Урок позакласного читання. М. В. Гоголь “Ніч перед Різдвом” УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 6 КЛАС І семестр ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ УРОК № 30 Тема. Урок позакласного читання. М. В. Гоголь “Ніч перед Різдвом” Цель: ознакомить с биографией Н. В. Гоголя и повестью “Ночь перед Рождеством”, сообщить об истории создания произведения, учить характеризовать героев повести, сравнивать повести “Ночь перед Рождеством” и “Рождественскую песню […]...
- Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда) ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 4 КЛАС ПРО ЧУДЕСА ЧИТАЙМО Урок 4 Тема. Легенди і міфи народів світу. “Робін Гуд” (англійська легенда) Мета: ознайомити учнів з англійською легендою, з її героєм Робіном Гудом, невтомним борцем проти завойовників і грабіжників, улюбленцем простого люду, захисником бідняків; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, емоційну сферу почуттів; формувати особистість, здатну на […]...