ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ПЕРНАТИХ. П. РЕБРО “ГУСАКОВІ ПАНЧІШКИ”. І. СІЧОВИК “ГАВА”
Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Летів горобець через безверхий хлівець.
Ніс четверик гороху без червотоку, без червоточини, без прачервоточинки.
2) Робота над чистомовкою.
Па-па-па – розсипана крупа.
Пе-пе-пе – кошеня сліпе.
По-по-по – річка Лімпопо.
Іп-іп-іп
Ап-ап-ап – травку щипле цап.
Уп-уп-уп – поживний суп.
Оп-оп-оп – у річці короп.
Пу-пу-пу – по широкому степу.
Пи-пи-пи – золотаві снопи.
2. Читання текстів Є. Пермяка “Для чого потрібні руки?”, П. Ребро “Немає ледарів у нас”
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 68-70)
1. Опрацювання вірша П. Ребра “Гусакові панчішки” (с. 68)
1) Самостійне читання вірша учнями.
– Чи сподобався вам вірш? Чим?
– Чому гусачок увесь час поглядає на панчішки?
– Що гусак робить для того, щоб не намочити ніг?
– Прочитайте слова – назви дій, які виконував
2) Робота за малюнком.
– Яким зображений гусак на малюнку? Складіть речення.
2. Гра “складай – читай”.
– Прочитайте склади. З яких складів можна утворити назви птахів?
– Назвіть, яких птахів ви бачите на малюнку.
Фізкультхвилинка
3. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 69)
1) Читання вірша І. Січовика “Гава”.
– Чому зчинився гвалт на подвір’ї?
– Де згубила гава гудзик? Відповідайте словами вірша.
– Що гедзь порадив гаві?
– Пригадайте, що означає вислів “ловити гав”.
– А ви не ловите гав? Пригадайте, чи траплявся у вас випадок, коли вам сказали, що ви зловили гаву?
2) Гра “Збери горошини, прочитай слова”.
– Торох-торох – бабця посіяла горох. Птахи поласували горошинками. Поміркуйте, які букви склювали птахи, і прочитайте слова.
4. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 70)
1) Робота над скоромовками.
– учіться правильно вимовляти звуки, . Прочитайте скоромовки, рухаючись за стрілочками. Стежте за вимовою.
– Вивчіть скоромовку, яка вам більше сподобалася. Які малюнки можна намалювати до скоромовок?
2) Словникова робота.
Гречно – шанобливо, вишукано, люб’язно.
Газдувати – господарювати.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобалися вам твори про пригоди пернатих?
– Чого вас навчили ці твори?
Related posts:
- ДЛЯ МАЛЯТ ПРО ЗВІРЯТ. П. РЕБРО “КЛАДОЧКА-ЗАГАДОЧКА”. Г. МАЗУР “ВИГАДЛИВЕ СЛОНЕНЯ” Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати мовлення, пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. На лозі – оса, а в лозі – коза. 2) Робота над чистомовкою. На-на-на – бачу сірого слона. Но-но-но – довгий хобот у нього. […]...
- РУКИ МАЛІ, ТА ДО РОБОТИ ВДАЛІ. Є. ПЕРМЯК “ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ РУКИ?”. П. РЕБРО “НЕМАЄ ЛЕДАРІВ У НАС” Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати прочитаний текст; розвивати мовлення, мислення; виховувати працьовитість, прагнення до корисних самостійних дій. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Варка варила варенички, Василь взяв вареника. Варка Василя – варехою. Василь Варку – вареником. 2) Робота над чистомовкою. Че-че-че – […]...
- ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. ВАДИМ СКОМАРОВСЬКИЙ. ІГРАШКИ. ВІКТОР ТЕРЕН. ОСІНЬ. ІГОР СІЧОВИК. НЕСЛУХНЯНИЙ ЯЗИЧОК І семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Урок 45. ПОЕТИЧНА МАЙСТЕРНЯ. ВАДИМ СКОМАРОВСЬКИЙ. ІГРАШКИ. ВІКТОР ТЕРЕН. ОСІНЬ. ІГОР СІЧОВИК. НЕСЛУХНЯНИЙ ЯЗИЧОК Мета: удосконалювати навички виразного читання поетичних творів; навчати аналізувати прочитане, добирати риму; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного слова. II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА – Як капає дощ? (Кап-кап-кап) – Як […]...
- ДЕ ЖИВЕ ХМАРА? О. КРОТЮК “НАША ХМАРА”. В. ФЕДОРЕНКО “ЖАЛІСЛИВА ХМАРА” Мета: формувати в учнів уміння правильно і свідомо читати текст; удосконалювати техніку читання; розвивати мовлення, мислення, фантазію учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати інтерес до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бабин біб розцвів у дощ, буде бабі біб у борщ. 2) Робота над […]...
- НАДІЙШЛА ВЕСНА ПРЕКРАСНА. Л. САВЧУК “ПРИНЕСЛИ ВЕСНУ ЛЕЛЕКИ”. А. КОСТЕЦЬКИЙ “ПОЧИНАЄТЬСЯ ВЕСНА” Мета: вчити учнів правильно й виразно читати вірші; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Ма-ма-ма – минула вже зима. Оз-оз-оз – утіка від нас мороз. На-на-на – надійшла весна. Ки-ки-ки – дзюркотять […]...
- КВІТАМИ БАРВИСТИМИ ЛУГ ЦВІТЕ. А. ГРИГОРУК “ЧАРІВНИЙ ЛІХТАРИК”. А. КАМІНЧУК “БАБУСИНІ КВІТИ” Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бубоніла діду баба: – “Ти не дмухай на кульбабу, Бо з кульбаби полетять сто маленьких кульбабенят”. 2) Робота над чистомовкою. Елик-елик-елик […]...
- Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка) ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 2 КЛАС ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ Урок 8 Тема. Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка) Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес […]...
- РІДНА МОВА – БАРВІНКОВА. Ю. КОСИНСЬКА “РІДНА МОВА” Мета: формувати вміння працювати над текстом; удосконалювати вміння читати, розуміти зміст тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов і пошану до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Робота над скоромовкою Їсть Валерка вареника, а Валюшка – ватрушку. 2. Читання вірша Л. Компанієць “Отак у нас – щодня” III. […]...
- НЕБИЛИЦІ. Н. ПОКЛАД “НЕБИЛИЦІ” Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати мовлення; пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Був собі цебер, та переполуцебрився на полуцебренята. 2) Робота над чистомовкою. Ра-ра-ра – у дворі весела гра. Ру-ру-ру – ми […]...
- ТВОРИ БЕЗ КІНЦЯ. М. ВАСИЛЕНКО “НЕ ВІРИТЕ?”. Л. ВОЗНЮК “ЛІНИЛКА-БЕЗКОНЕНКА”. Г. БОЙКО “ХТО КОГО ВІВ?” Мета: ознайомити учнів з особливістю віршів-безконечників, навчати продовжувати їх; розвивати мовлення, мислення, допитливість учнів; виховувати інтерес до поетичного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Звили чаплі гніздо із паклі. Із чорного неба крапають краплі. У гнізді із паклі намокли чаплі. 2) Робота над чистомовкою. […]...
- СОРОМ БУТИ НЕОХАЙНИМ І БРУДНИМ. Л. МОВЧУН “ЯК ЧЕПУРИЛИ ЇЖАЧКА”. В. ЗАБАВА “ЇЖАЧОК-ЛІСОВИЧОК” Мета: вдосконалювати навички виразного читання, вміння швидко орієнтуватися в тексті; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до образного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Жив бик тупогуб, тупогубенький бичок, але довгий язичок. 2) Робота над чистомовкою. Язик угору – ша-ша-ша, Наша […]...
- ДІДУСЕВА МУДРІСТЬ. С. МАТВІЙЧУК “ДЕ КОМУ ЖИТИ”. М. ПІДГІРЯНКА “МІЙ ДІДУСЬ” Мета: удосконалювати навички виразного читання, вміння швидко орієнтуватися в тексті; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Їжак, їжаченя Їдуть по гриби щодня. Їжачиха помагає, Сироїжки їм збирає. 2) Робота над чистомовкою. Ок-ок-ок – он […]...
- ВІДДЯЧИЛА – ІГОР СІЧОВИК Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ІГОР СІЧОВИК Ігор Січовик народився на Волині в сім’ї сільських учителів. Писати почав з дванадцяти років. Для дітей митець створив віршовані казки, сотні загадок, тисячі скоромовок. Багато віршів Ігоря Січовика випромінюють гумор. Він пише про цікавинки із життя дітей і тварин. Гумористичний […]...
- ЗА ДОБРО ДОБРОМ ПЛАТЯТЬ. П. ВЛОДЕК “ЯК ГУКНЕШ, ТАК І ВІДГУКНЕТЬСЯ”. Л. САВЧУК “КВОЧКА” Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати пам’ять, мовлення, мислення; виховувати культуру поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Ходить квочка коло кілочка, водить діток коло квіток. 2) Робота над чистомовкою. Жу-жу-жу – я з Оленкою дружу. Іж-іж-іж – пиріжок на всіх розріж. […]...
- ДОБРЕ ВІРНИХ ДРУЗІВ МАТИ. С. ЖУПАНИН “БДЖІЛКА І СВІТЛЯЧОК”. “ДО ПЕРШОГО ДОЩУ” (за В. Осєєвою) Мета: вдосконалювати навички правильного свідомого читання, збагачувати словниковий запас; розвивати вміння зв’язно відповідати на запитання, творчість, спостережливість; виховувати почуття дружби. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Даринка дарує Діні дині. 2) Робота над чистомовкою. За-за-за – там іде коза. Зу-зу-зу – ми ведем козу. Зи-зи-зи […]...
- Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 2 КЛАС ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ Урок 16 Тема. Єста Кнутсон “Пригоди Пелле Безхвостого” (шведська казка) Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати допитливість. Обладнання: […]...
- ПРИГОДИ. МИКОЛА ТРУБЛАЇНІ ШОКОЛАД БОЦМАНА Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю письменника-мандрівника Миколи Трублаїні; вчити розмірковувати над текстом, уявляти описані картини, пройматися почуттями; розвивати здатність співпереживати, мислити словесно художніми образами; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над чистомовкою Рі-рі-рі – що ти бачиш угорі? Рю-рю-рю – бачу ясную зорю. Рі-рі-рі – […]...
- ІДИ, ІДИ, ДОЩИКУ. В. ЧУХЛІБ “ГОЛУБИЙ ДОЩИК”. Г. БОЙКО “ДОЩИК, ДОЩИК” Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати усне мовлення, пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Ящірка від дощику В щілинку під ліщинку Швидко шмигнула. Йди іще, дощику! 2) Робота над чистомовкою. Ощик-ощик-ощик – накрапає дощик. Іщить-іщить-іщить – він […]...
- КОЛЬОРОВІ ВІРШИКИ. А. КОСТЕЦЬКИЙ “КВІТКОВІ СНИ”. Є. ГОРЄВА “КОЛЬОРОВИЙ ВІРШИК” Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати усне мовлення, пам’ять, фантазію; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. У нашого діда капелюх Не по капелюхівськи. 2) Робота над закличкою. Іди, іди, дощику, Зварю тобі борщику, В череп’янім горщику. […]...
- СОНЕЧКО. А. М’ЯСТКІВСЬКИй “КОМУ СВІТИТЬ СОНЕЧКО?”. Г. МАНІВ “СОНЕЧКОВА ДОНЕЧКА”. Л. НОВІКОВА “КОТИКИ” Мета: вдосконалювати навички виразного читання; вчити учнів ставити питання до тексту; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Сіло сонце на сосну, Сонно мовило: “Засну”. 2) Інтонування речення. Ми у мами донечки, Як у небі сонечки. – Прочитайте, ніби […]...
- УСМІХНИСЯ ВСІМ НАВКОЛО. Л. САВЧУК “ЗДРАСТУЙТЕ”. Б. БІРЮКОВ “ДОБРІ СЛОВА”. В. СУХОМЛИНСЬКИЙ “СІДАЙТЕ, БУДЬ ЛАСКА” Мета: продовжити роботу над удосконаленням читацьких навичок учнів; вчити аналізувати зміст творів, характеризувати вчинки літературних героїв; розвивати мовлення; виховувати ввічливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Гава прогавила гавеня. 2) Робота над чистомовкою. Чечір-вечір, чечір-вечір. Хтось воркує біля печі. Чорні лапи, вуса, ротик, Чечір-вечір, чорний […]...
- ПРИГОДИ. МИКОЛА ТРУБЛАЇНІ ЯШКА I МАШКА Мета: ознайомити учнів з творчістю Миколи Трублаїні; розкрити красу і своєрідність його оповідань; удосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; розвивати спостережливість, творчу уяву, мовне чуття; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Джміль на склянку з джемом сів, Гедзь до нього підлетів, І дзвінка пішла […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Цц. ОПРАЦЮВАННЯ КАЗКИ “РОДИЧІ” ТА ВІРША В. ЛУЧУКА “УСТАВАТИ РАНО ТРЕБА” Мета: закріпити знання учнів про букву Цц та її звукові значення; формувати свідомі навички читання слів з буквою Цц; розвивати мовлення, мислення, увагу; виховувати патріотичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Розучування скоромовки У крамниці продавець Загубив свій олівець. 2. Гра “хто добре чує звук?” Цуценя […]...
- ЗВУК, ПОЗНАЧЕННЯ ЙОГО БУКВОСПОЛУЧЕННЯМ дж. ВІДПРАЦЮВАННЯ ЗЛИТОЇ ВИМОВИ ЗВУКА. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША Н. ЗАБІЛИ “ДЖМІЛЬ” ТА ОПОВІДАННЯ В. ДУБ “БДЖІЛКА” Мета: навчити учнів правильно (злито) вимовляти звук та позначати його на письмі двома буквами: д, ж; продовжити формувати в учнів уміння аналізувати звуковий і буквений склад слова, розрізняти невідповідність між звуками і буквами; виховувати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Жу-жу-жу […]...
- ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 69. ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА” Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Платона Воронька; удосконалювати навички правильного виразного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; вчити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Прочитайте! […]...
- ПРИГОДИ. МИКОЛА ТРУБЛАЇНІ ОМАР Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю письменника-мандрівника Миколи Трублаїні; вчити розмірковувати над текстом, уявляти описані картини, пройматися почуттями; розвивати здатність мислити словесно художніми образами; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Індики іволзі белькочуть: – Індики до зерна охочі. І борода індику личить, Ідем – […]...
- ВЕЛИКДЕНЬ. Л. ПОЛТАВА “ВЕЛИКОДНІ ПИСАНКИ”. Я. ЯКОВЕНКО “ПРО ПИСАНКИ” Мета: вчити учнів правильно й виразно читати вірші; сприяти розширенню лексичного запасу учнів; виховувати повагу до народних свят. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Ла-ла-ла – бігла край села. Ля-ля-ля – зелене гілля. Та-та-та – спіймали кота. Тя-тя-тя – довести до пуття. Ду-ду-ду – у кіно […]...
- УКРАЇНА – КРАЙ МІЙ РІДНИЙ. Л. ПОЛТАВА “НАША БАТЬКІВЩИНА”. О. КОБЕЦЬ “Я ЛЮБЛЮ”. М. СИНГАЇВСЬКИЙ “НАЙРІДНІШИЙ” Мета: збагачувати знання учнів про Україну; розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом; виховувати почуття гордості за свою Батьківщину. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Бегемот роззявив рот: Булку просить бегемот. С. Маршак 2) Робота над чистомовкою. Кошеня навкруг дивана Ходить рано-рано-рано. Сонні […]...
- ХИТРА КИЦЯ – ІГОР СІЧОВИК Літературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ІГОР СІЧОВИК ХИТРА КИЦЯ У вишневому садочку, На зеленому горбочку Жила собі Киця, Киця-трудівниця. Мала хатку чепурненьку, Двійко діток, стару неньку Й господарство невелике – Курку, Гуску та Індика. В Киці клопотів багато: Треба всіх нагодувати, Ще й водою напоїти Та полити […]...
- УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. УРОК ЩИРОЇ ПОСМІШКИ. ВЕСЕЛІ ВІРШІ ГРИЦЬКА БОЙКА Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Грицька Бойка; розвивати творчі здібності учнів, образне мислення; виховувати доброзичливість, спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Розгадування кросворда 1. У давнину так називали людину, яка ходила по містах і селах та оспівувала подвиги козаків. (Кобзар) 2. Прозовий твір малого обсягу, […]...
- НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО “ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС” II семестр ОПОВІДАННЯ СКРИНЬКА СМІХУ Урок 112. НЕЙМОВІРНІ ПРИГОДИ ЮНИХ ВИНАХІДНИКІВ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО “ЯК МИ ЛІТАЛИ В КОСМОС” Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка “Як ми літали в космос”; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору. II. МОВЛЕННЄВА […]...
- ЛІНА КОСТЕНКО. ОСІННІЙ ДЕНЬ, ОСІННІЙ ДЕНЬ, ОСІННІЙ!.. ІВАН НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. ДЕНЬ БУВ ЯСНИЙ, СОНЯЧНИЙ ТА ТЕПЛИЙ Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити інтонацією передавати настрій твору; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою. Гра “Дощик” Діти читають хором. – Накрапає дощ (тихо). – Дощ пускається сильніше (голосніше). – Злива (голосно). – Дощ слабшає (тихіше). – […]...
- БУКВА Щщ (“ща”), ПОЗНАЧЕННЯ НЕЮ ЗВУКОСПОЛУЧЕННЯ. ОПРАЦЮВАННЯ УРИВКА ВІРША В. СИМОНЕНКА І ТЕКСТУ “НАША БАТЬКІВЩИНА” Мета: вчити учнів правильно, злито вимовляти два звуки, та позначати їх однією буквою Щщ; формувати навички виразного вдумливого читання; розвивати увагу, мислення, мовлення; виховувати у дітей любов до своєї Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Розучування лічилки. Зайчик весело стрибає, Всіх до гурту закликає; Гей, […]...
- ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША А. КОСТЕЦЬКОГО “БУДЕ ДЕНЬ ВЕСЕЛИЙ” Мета: узагальнити знання учнів; вдосконалювати навички читання; виховувати шанобливе ставлення до оточуючих. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. – У ставку гуськом стоять Гусенята й гуска, Гусенята плюскотять, Гуска носом плюска. Г. Бойко 2) Робота над чистомовкою. Ра-ра-ра – розпочалася гра. Ру-ру-ру – […]...
- Агнія Барто “Весняна прогулянка”, “Митько-лінько” ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи 4 КЛАС ПОЕТИЧНА МОЗАЇКА Урок 26 Тема. Агнія Барто “Весняна прогулянка”, “Митько-лінько” Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом російської поетеси; формувати вміння аналізувати віршовані твори; вчити учнів захоплюватися красою природи; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення; формувати бажання обирати краще з літературних джерел для самовиховання. Обладнання: мапа світу; портрет А. […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗВУКОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВИ Юю. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ. ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ М. КОЦЮБИНСЬКОГО “ДЕСЯТЬ РОБІТНИКІВ” ТА ВІРША І. СІЧОВИКА “РУКИ” Мета: закріпити знання учнів про звукові значення букви Юю; формувати навички читання слів і текстів з цією буквою; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей праці. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Робота над чистомовкою Би-би-би – на голуб’ятні голуби. Ді-ді-ді – сиві, […]...
- ЗІСТАВЛЕННЯ ЗВУКІВ – . ОПРАЦЮВАННЯ ОПОВІДАННЯ “ПОСПІШАЙ, СИНИЧКО!” (за Г. Демченко) І ВІРША П. ВОРОНЬКА “КОЖУШОК”. СКОРОМОВКА Мета: продовжити роботу над засвоєнням учнями знань про букву Шш, звук ; формувати навички виразного і свідомого читання; виховувати дбайливе ставлення до тварин. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка Розучування скоромовки Вибіг Гришка на доріжку. На доріжці сидить кішка. Взяв з доріжки Гришка кішку – Хай піймає […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ПРАВИЛА ВЖИВАННЯ АПОСТРОФА В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ. ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ “КОМП’ЮТЕРНА МИШКА” І ВІРША “УЗЯВСЬ ДЕМ’ЯН НАВЧАТИ КІШКУ” Мета: закріпити правила вживання апострофа в українській мові; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; формувати свідомі навички читання; розвивати пізнавальну активність дітей, мовлення, мислення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ ІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Миші в шафі шаруділи, Шість шарфів шерстяних з’їли. 2) Звукова зарядка. – […]...
- Глібов Леонід Іванович Гава і Лисиця Літаючи по дворах, Гава Шматок ковбаски добула; Хоч кажуть, що вона дурна роззява, А до крадіжки здатная була. От узяла та й полетіла, Щоб недалечко, у ярку, На самоті поснідать до смаку: Усе було, ще ковбаси не їла. “Спасибі,- думає,- розумним головам, Що в світі потрудились, Усячину робить навчились; Поміж людьми, як кажуть, добре й […]...
- ЗАЧАРУВАЛА ВСЕ ЗИМА. МИКОЛА ВОРОНИЙ “СНІЖИНКИ” II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 3 Урок 65. ЗАЧАРУВАЛА ВСЕ ЗИМА. МИКОЛА ВОРОНИЙ “СНІЖИНКИ” Мета: ознайомити учнів з творчістю видатного майстра поетичного слова Миколи Вороного; удосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; формувати в учнів уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку […]...