Здійснити контроль знань за темою Література європейського бароко; розвивати творчі здібності учнів; виховувати прагнення досягти високого результату – Тематична атестація № 1
Урок зарубіжної літератури 9 клас
УРОК № 6
Тема. Тематична атестація № 1
Мета: Здійснити контроль знань за темою “Література європейського бароко”; розвивати творчі здібності учнів; виховувати прагнення досягти високого результату.
Обладнання: картки з тестовими завданнями.
Тип уроку: урок контролю.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми та мети уроку
II. Ознайомлення із завданнями
III. Виконання контрольної роботи
Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором правильної відповіді
1.
А) романтизм;
Б) класицизм;
В) Відродження;
Г) бароко.
2. Укажіть жанр, що поширився завдяки стилю бароко:
А) афоризм;
Б) сонет;
В) поема;
Г) роман.
3. Укажіть значення слова barocco:
А) “філософський, мудрий”;
Б) “дивний, взірцевий”;
В) “приємний, ласкавий”;
Г) “вигадливий, химерний”.
4. Позначте хронологічні рамки доби бароко:
А)
Б) ХVІ – ХVIII ст.;
В) ХV – ХVІ ст.;
Г) ХVІІ – ХІХ ст.
Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
5. Укажіть твір іспанського драматурга Педро Кальдерона дела Барки:
А) “Сон літньої ночі”;
Б) “Життя – це сон”;
В) “Любов до життя”;
Г) “Поетичне мистецтво”.
6. Позначте ім’я головного героя драми Кальдерона:
А) Сигізмундо;
Б) дон Педро;
В) Лаерт;
Г) Франсіско.
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
7. Укажіть стильові особливості драми Кальдерона “Життя – це сон”:
А) контраст і антитеза;
Б) “відкритий” фінал;
В) пишні “надлишкові” барокові метафори;
Г) гострий, непримиренний конфлікт.
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)
Завдання з вибором кількох правильних відповідей
8. Укажіть композиційні особливості драми Кальдерона “Життя – це сон”:
А) численні ліричні відступи;
Б) відсутні гострі конфлікти;
В) сюжет простий;
Г) немає несподіванок.
Завдання на встановлення хронологічної послідовності
9. Розташуйте в хронологічній послідовності етапи життя Сигізмундо:
А) нестриманий тиранічний володар;
Б) справдження передбачень астролога;
В) ув’язнення в самітній вежі;
Г) повторне ув’язнення Сигізмундо;
Д) повернення влади королю та підкорення їй; є) звільнення бунтівниками.
(1в, 2а, Зг, 4є, 56, 6д)
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю
10. Узагальнене судження в стислій, художньо-ефектній формі, в основі якого нерідко лежить логічно несподіваний поворот думки,- це… (афоризм).
Високий рівень (2 бали)
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю
11. Як бароко вплинуло на подальший розвиток світової культури?
IV. Домашнє завдання
Випереджувальне для 1-3 учнів – підготувати повідомлення про історичну ситуацію у Франції XVII ст.
ІЗ ЛІТЕРАТУРИ КЛАСИЦИЗМУ (5 годин)