Розвиток зв’язного мовлення. Відгук про улюблену дитячу книгу
УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС
ІІ семестр
ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ
(4 години)
УРОК № 60
Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Відгук про улюблену дитячу книгу
Мета: розвивати навички зв’язного писемного мовлення, вміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного; розвивати світогляд учнів, формувати вміння самостійно визначати коло своїх читацьких інтересів, шукати потрібні твори; виховувати любов до книги, естетичні смаки.
Обладнання: книжкова виставка улюблених книжок, план-пам’ятка.
Теорія
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку, мотивація навчальної діяльності школярів
II. Основний зміст роботи
1. Ознайомлення з планом-пам’яткою для написання відгуку про літературний твір
Пам’ятка для написання відгуку про твір художньої літератури
1) Обери книгу, яка тобі найбільше запам’яталася, яку ти любиш найбільше.
2) Вкажи назву книги, її автора, тему (узагальнено – про що вона), жанр.
3) Дуже коротко передай сюжет твору, розкажи про його героїв, час і місце, де відбуваються події.
4) З’ясуй головну думку твору, чого
5) Вислови своє судження про те, чому саме цю книгу ти вважаєш своєю улюбленою, близькою тобі.
2. Зачитування зразків відгуків про книгу (див. додаток)
3. Складання одним-двома учнями (за бажанням) усного відгуку за планом-пам’яткою
4. Коментарі та настанови вчителя про грамотність висловлювань, відсутність повторів, обсяг (1/2 – 3/4 сторінки), охайність оформлення роботи
5. Написання робіт на чернетках
6. Остаточне оформлення робіт у зошитах
III. Підсумок уроку
Додаток
ВІДГУК ПРО УЛЮБЛЕНУ КНИГУ
Моя улюблена книга – “Дивовижні пригоди, подорожі й бойові подвиги барона Мюнхгаузена” німецького письменника Рудольфа Еріха Распе. Це низка фантастичних гумористичних оповідань, поєднаних в одну книгу особою оповідача-героя барона Мюнхгаузена.
Барон Мюнхгаузен – великий фантазер, вигадник і дуже дотепна людина. Більшість своїх пригод він вигадав, але були й деякі реальні, в яких він виявив себе сміливою людиною – брав участь у бойових походах. Він любить природу – пожалів оленя, не завдав йому шкоди; кмітливий – уміє знайти вихід з будь-якого скрутного становища.
Події відбуваються у XVIII столітті в багатьох країнах, де бував, за його словами, барон – у Німеччині, Росії, Туреччині, на морях і навіть на Місяці.
Головна думка твору: фантазія, мрія, гумор роблять життя людини веселішим, цікавішим, змістовнішим.
Я також люблю фантазувати, веселитися, тому твір Р. Е. Распе мені дуже подобається.
Related posts:
- Розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС ІІ семестр ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ (4 години) УРОК № 67 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу Мета: викликати в учнів інтерес до читання книг про природу, до теми стосунків людини і природи; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, вміння викладати власні думки та обгрунтовувати їх; виховувати […]...
- Розвиток мовлення. Написання листа літературному герою. лист Дон Кіхоту УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 КЛАС II семестр ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ УРОК № 56 Тема. Розвиток мовлення. Написання листа літературному герою. лист Дон Кіхоту Мета: вчити писати твір-лист до літературного героя; розвивати письмове зв’язне мовлення, творчі здібності. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчальної діяльності Слово вчителя – Ми живемо у XXI столітті, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Характеристика Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро за простим планом УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС I семестр ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА (17 годин) УРОК № 18 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Характеристика Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро за простим планом Мета: допомогти учням глибше зрозуміти характер героїні та його значення для розкриття головної думки твору; розвивати писемне мовлення учнів, образне та логічне мислення, вміння працювати з […]...
- Моя улюблена книжка – ІІ варіант II варіант Улітку я прочитав книжку Рудольфа Еріха Распе “Пригоди барона Мюнхгаузена”. Мені дуже сподобався кумедний барон з його вигаданими пригодами. Я багато разів бачив мультфільм про Мюнхгаузена, але читання книги дало мені набагато більше задоволення. Адже я можу сам собі “малювати” в уяві мультики. У мене є декілька найулюбленіших історій: “Півконя”, “Верхи на ядрі”, […]...
- Твір за прислів’ям. Розвиток зв’язного мовлення УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС I семестр ВСТУП (4 години) УРОК № 4 Тема. Твір за прислів’ям. Розвиток зв’язного мовлення Мета: учити учнів розуміти пряме й переносне значення прислів’їв та приказок, доречно використовувати їх у власному мовленні; пов’язувати з життєвими ситуаціями; розвивати усне й писемне мовлення, творчу уяву; збагачувати словниковий запас, розширювати кругозір учнів; […]...
- Твір на тему: Дивосвіт Василя Скуратівського (твір-відгук на самостійно прочитану книгу) Дивосвіт Василя Скуратівського (твір-відгук на самостійно прочитану книгу) Не можу не написати про чарівну книжку “Святвечір”, якою користуюсь досить часто. Це моя помічниця. Автор двотомника – відомий український письменник, етнограф Василь Скуратівський. До книжки увійшло понад сто грунтовних описів свят та обрядів. Оповіді автора написані образною мовою, пересипані піснями, прислів’ями, приказками. Навіть оформлена книга досить […]...
- Відгук на книгу Антуана де Сент-Екзюпері “Маленький принц” Відгук на книгу Антуана де Сент – Екзюпері “Маленький принц” Маленький хлопчик із золотим волоссям, який живе там, на далекій планеті, і тільки інколи з’являється на Землі, як хочеться зустрітися з тобою! Ти герой моєї улюбленої книжки, яку можна назвати джерелом добра і справжньої мудрості. Як схвилювала мене чудова казка про тебе! І всміхнешся, і […]...
- Про улюблену казку (відгук про самостійно прочитаний твір) На день народження тато подарував мені книгу українських казок. Що вже то було за задоволення! Я читав із захопленням, і перша казка була – “Про Мишенят Круть і Верть і Півника Голосисте Горлечко”. У ній розказується про те, як Півник знайшов колосок. Але ні Круть, ні Верть (мишенята, які жили з ним), не захотіли йому […]...
- Розвиток мовлення. Складання простого плану прочитаного твору Конспект уроку Мета: навчити учнів складати простий план прочитаного твору, переказувати казку за цим планом; розвивати вміння систематизувати матеріал, логічне мислення, усне й письмове мовлення. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання. 1. Доберіть прислів”я і приказки, які б відповідали характерам головних героїв. – Лінивий і у своїй хаті змокне. – Злості повні кості. – Якби свині роги, […]...
- Веселі й дивні історії Р. Э. Распе Коли я хворію, коли мені смутно або нудно, коли кращі друзі роз’їжджаються влітку з міста, я беру чудову книгу Р. Э. Распе про пригоди барона Мюнхгаузена й, затишно влаштувавшись у кріслі, починаю читати. Оповідання головного героя не просто забавні. Немає меж фантазії й вигадкам “самої правдивої людини на землі”. І якщо спочатку після кожного оповідання […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Твір-розповідь з елементами роздуму за повістю М. Стельмаха “Гуси-лебеді летять…” УРОКИ 29-30 Контроль навчальних досягнень Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Твір-розповідь з елементами роздуму за повістю М. Стельмаха “Гуси-лебеді летять…” Мета. Вчити учнів добирати матеріал для розкриття теми твору, самостійно складати план; розвивати усне і писемне мовлення семикласників, творче мислення; виховувати любов до рідного слова, книги. Обладнання: пам’ятка “Основні вимоги до учнівського твору”. Хід уроку І. […]...
- А. Дімаров. “Блакитна дитина”. Розвиток зв’язного мовлення. Переказ найцікавіших уривків твору УРОК 64 Тема. А. Дімаров. “Блакитна дитина”. Розвиток зв’язного мовлення. Переказ найцікавіших уривків твору. Мета. Вчити виділяти і переказувати найцікавішу пригоду героя, аргументувати своє зацікавлення; розвивати творче мислення учнів; виховувати почуття поваги до людей. Обладнання. Текст твору. Хід уроку I. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Наші предки стріляли з лука, Вміли точно […]...
- Твір-відгук на самостійно прочитану книгу Заціпенів Батурин… (за романом Романа Іваничука “Орда”) Твір-відгук на самостійно прочитану книгу Заціпенів Батурин… (за романом Романа Іваничука “Орда”) Історичний роман Р. Іваничука “Орда” – художній аналіз трагічних подій XVІІІ століття, пов’язаних з руйнуванням славної козацької столиці – Батурина. Батурин сьогодні – це селище міського типу Бахмацького району Чернігівської области на р. Сейм, неподалік від залізничної станції Бахмач. Відомий він ще з […]...
- Розвиток писемного зв’язного мовлення. Творча робота за оповіданням Франца Кафки “Перевтілення” УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 11 клас І семестр ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. УРОК № 11 Тема. Розвиток писемного зв’язного мовлення. Творча робота за оповіданням Франца Кафки “Перевтілення” Мета: допомогти учням глибше усвідомити ідеї та проблеми, художні особливості твору Ф. Кафки; розвивати навички зв’язного писемного мовлення учнів; удосконалювати навички аналізу художнього твору, художніх образів, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Систематизація знань з усної народної творчості УРОК 7 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Систематизація знань з усної народної творчості. Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів про народні соціально-побутові пісні, їх особливості та призначення; вміти грамотно висловлювати власні думки щодо ролі усної народної творчості у житті українців, розвивати творче мислення школярів, вміння робити висновки; виховувати любов до народної пісні. Обладнання: маркери, аркуші паперу, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Робота над твором “Мій улюблений герой роману” УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС I семестр ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ УРОК 22 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Робота над твором “Мій улюблений герой роману” Мета: розвиток зв’язного мовлення учнів; перевірка знань, вдосконалення навичок роботи над твором за планом; виховання культури писемного мовлення. Обладнання: ілюстрації до роману. ХІД УРОКУ І. Актуалізація опорних знань учнів Читання […]...
- Розвиток зв’язного мовлення (усно). Образ Климка УРОК 35 Тема. Розвиток зв’язного мовлення (Усно). Образ Климка. Мета. Вчити характеризувати образ головного героя епічного твору, використовуючи ілюстрації до повісті, розвивати образне мислення. Виховувати здатність співпереживати, гуманізм. Обладнання: Тютюнник Г. Климко. – К.: Веселка, 1989 р, (ілюстрації художника В. Савадова). Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання. Учні зачитують виписані вдома портрети (опис, порівняння, враження). […]...
- Відгук на книгу “Дивосвіт Василя Скуратівського” Не можу не написати про чарівну книжку “Святвечір”, якою користуюсь досить часто. Це моя помічниця. Автор двотомника – відомий український письменник, етнограф Василь Скуратівський. До книжки увійшло понад сто грунтовних описів свят та обрядів. Оповіді автора написані образною мовою, пересипані піснями, прислів’ями, приказками. Навіть оформлена книга досить вдало: вся Обкладинка обрамлена українським орнаментом, а в […]...
- Розвиток мовлення. Написання твору за романом Альбера Камю “Чума” УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 11 клас II семестр ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. УРОК № 41 Тема. Розвиток мовлення. Написання твору за романом Альбера Камю “Чума” Мета: допомогти учням глибше усвідомити філософський, загальнолюдський зміст роману, його ідеї, художні особливості; розвивати зв’язне писемне мовлення учнів, уміння висловлювати думки й аргументувати їх, наводячи цитати з тексту; […]...
- Як я ставлюся до вигадок барона Мюнхгаузена ПЛАН 1. Мене запросили на день народження. 2. Моя розповідь за святковим столом. 3. Я виявився в центрі уваги. 4. Мої розповіді викликають недовіру. 5. Історії, які розповіли інші хлопці: А) пластилінові звірята; Б) зіткнення на перерві. 6. З бароном Мюнхгаузеном наше життя стало цікавішим. Знайти нових друзів мені допомогли “Пригоди барона Мюнхгаузена” німецького письменника […]...
- Розвиток усного зв’язного мовлення. Дискусія “Що таке істина?” за романом Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита” УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 11 клас І семестр ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX СТ. УРОК № 20 Тема. Розвиток усного зв’язного мовлення. Дискусія “Що таке істина?” за романом Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита” Мета: підсумувати й узагальнити знання учнів про ідейно – художні особливості роману “Майстер і Маргарита”, поглибити розуміння його проблем та майстерності автора; […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. О. де Бальзак. Повість “Гобсек”. Зіставлення образів Фанні Мальво і Анастазі де Ресто СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА 10 КЛАС РІВЕНЬ СТАНДАРТУ АВТОРСЬКІ УРОКИ ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ УРОК № 8 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. О. де Бальзак. Повість “Гобсек”. Зіставлення образів Фанні Мальво і Анастазі де Ресто Мета: поглиблювати вміння аналізувати літературний твір, виділяти структурні елементи повісті, особливості стилю письменника; розвивати навички порівняльної характеристики героїв, роботи з текстом, зв’язне мовлення, […]...
- Відгук про прочитану книгу Великий слід у моїй свідомості залишив роман “Герой нашого часу” М. Ю. Лермонтова. Для мене насамперед надзвичайно коштовно й дорого те, що в романі піднімаються життєво важливі проблеми, такі, як проблема щастя, проблема добра й зла, проблема приречення й волі, свавілля. Головному героєві Лермонтова необхідне рішення всіх цих проблем з єдиною метою, щоб глибше зрозуміти […]...
- Моє враження від оповідань Володимира Винниченка (Твір-відгук на самостійно прочитану книгу) З великим захопленням я прочитав збірку оповідань Володимира Винниченка, яка називається “Намисто”. У ній розповідається про життя дітей бідноти на початку XX століття. Найбільше з усіх мені сподобалися оповідання “Гей, чи пан, чи пропав” і “Гей, не спиться”. У цих оповіданнях діють одні й ті самі персонажі. Письменник дуже правдиво зображує дітей. Головні герої оповідань […]...
- Квіточка – семицветик. Відгук про прочитану книгу з елементами оповідання Книги роблять наше життя яскравіше й цікавіше. А ще вони вчать нас любові, добру й сміливості. Одна з моїх улюблених книг – “Квіточка – семицветик” Валентина Катаєва. У ній розповідається про дівчинку Жені, що один раз прожила дуже незвичайний день. Усе почалося з того, що Женя на прохання мами пішла в магазин за бубликами. Дівчинка […]...
- Твір на тему: Квітка-семикольорівка (Відгук про прочитану книгу з елементами переказу) Книги роблять наше життя яскравіше і цікавіше. А ще вони вчать нас любові, добру і сміливості. Одна з моїх улюблених книг – “Квітка-семикольорівка” Валентина Катаєва. У ній розповідається про дівчинку Женю, яка одного разу прожила дуже незвичайний день. Все почалося з того, що Женя на прохання мами пішла до магазину за бубликами. Дівчинка купила їх, […]...
- Чому потрібно берегти книгу? (твір-роздум) Книга – це чудо цивілізації. Життя без книги уявити собі неможливо. Хоча, на жаль, є люди, які так не вважають. Але не про них мова – їх мені просто шкода. Отже: книга в моїх руках відкриває мені захоплюючий невідомий світ, що розповідає про щось неймовірне або, навпаки, звичайне, близьке мені й від того цікаве. Я […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення. Лист улюбленому літературному герою УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 6 КЛАС І семестр ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ УРОК № 32 Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Лист улюбленому літературному герою Мета: вчити писати листа улюбленому літературному герою; висловлювати точку зору з приводу інших творів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес і повагу до вибору героїв однокласниками. Обладнання: написані вдома твори. ХІД […]...
- Відгук про прочитану книжку (відгук про твір мистецтва) План I. Значення читання для людини. II. Роль книги в моєму житті. 1. Мої літературні уподобання. 2. Улюблена книга “Роксолана”. 3. Що мене приваблює в постаті Роксолани. 4. Як я зрозуміла авторський задум. 5. Що корисного для себе я почерпнула з прочитаної книги. III. Вплив роману П. Загребельного “Роксолана” на мої читацькі уподобання. Потяг до […]...
- РУДОЛЬФ ЕРІХ РАСПЕ РУДОЛЬФ ЕРІХ РАСПЕ (1737-1794) Німецький письменник Рудольф Еріх Распе менш відомий людям, ніж його герой – барон Мюнхаузен. Коли кого-небудь називають бароном Мюнхаузеном, мають його за великого фантазера або брехуна. Річ у тім, що Распе, знавець старожитностей та хранитель колекції монет у німецькому містечку Кассель, опублікував без підпису переклад англійською мовою неймовірних пригод Мюнхаузена, оповідача-брехуна, […]...
- Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Вольтером” Урок зарубіжної літератури 9 клас УРОК № 17 Тема. Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Вольтером” Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності, критичне мислення. Тип уроку: Розвиток зв’язного мовлення. Лише праця позбавляє нас від трьох великих зол-нудьги, пороку і злиднів. Вольтер ХІД УРОКУ І. Актуалізація знань 1. Перевірка домашнього завдання за “Ланцюжком” Методичний […]...
- Драма Володимира Винниченко “Пророк”. Відгук^-відгук-твір-відгук Можна Жити, а можна існувати, Можна думати – можна повторять. І не можуть душу зігрівати Ті, що не палають, не горять! Люди всі по-своєму вперті: Народившись, умирає кожна. А живуть сторіччя після смерті Ті, що роблять те, чого “не можна”. В. Симоненко Письменника, творчість якого послужило причиною розвитку нового напрямку в українській літературі, слава якого […]...
- Твір-відгук на новелу “Три зозулі з поклоном” Твір-відгук на новелу “Три зозулі з поклоном” Багато творів написано про велике людське почуття – кохання. Не є винятком і творчість Григора Тютюнника. Символічним втіленням добра, людяності, мудрості постають герої новели Григора Тютюнника ” Три зозулі з поклоном “. Цей трагічний, щемливо ліричний твір має присвяту: “Любові Всевишній присвячується”. Епітет “Всевишній”, який в українській мові […]...
- Урок розвитку мовлення. Написання твору за новелою Р. Бредбері “Посмішка” УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 6 КЛАС ІІ семестр ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ УРОК № 61 Тема. Урок розвитку мовлення. Написання твору за новелою Р. Бредбері “Посмішка” Мета: вчитися складати план до майбутнього твору, визначати основні його частини; писати твір-роздум за даною темою. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Читання письмових відповідей на запитання “Чи врятує […]...
- Почему я советую своим сверстникам прочитать книгу Даниеля Дефо о Робинзоне Крузо “Робинзон Крузо” – первая книга, которую следует прочитать каждому ребенку, едва он научится читать по букварю. Ж. Ж. Руссо Книг, заслуживающих нашего внимания, очень много, и прочитать все невозможно. Мы выбираем часто те книги, которые нам рекомендуют прочитать друзья, родители, учителя. Особенно я прислушиваюсь к мнению своих товарищей, потому что наши вкусы и интересы почти […]...
- Я ХОЧУ РОЗПОВІСТИ ВАМ ПРО КНИГУ ТОЛКИНА “ВЛАДАР КІЛЕЦЬ” На початку цього століття в Англії професор Оксфордского університету Джон Толкин випустив у світло книгу, не схожу на всі добутки англійської літератури того часу. Слідом за “Хоббитом” не сповільнило піти продовження. Епопея “Владар Кілець” зробила теперішній фурор. На перший погляд це просто казка, але її із задоволенням читають не тільки діти, але й дорослі. Найбільшим […]...
- “Як зігріти дитячу душу?” Діти – це квіти нашого життя. Кожна дитина по своєму унікальна і неповторна. У той же час між всіма дітьми є певна спільна риса, вона – це ще нереалізований потенціал, який може розкритися і стати надзвичайно корисним для всього суспільства. Будь-яка дитина може вирости і стати видатним лікарем, вчителем або вченим, тим самим принісши величезну […]...
- “Історія Русів” – розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття З часів другої половини XVIII століття дійшов до нащадків рукопис “Історія Русів” невідомою автора. “Історія Русів” – це історична праця, одна з перших про нашу історію з давнини до 1769 року – саме ця дата востаннє згадується у творі. “Історія Русів” – не книга, яка користувалася особливою шаною серед історичної прози, бо справедливо описувала погляд […]...
- Твір-роздум: “Як зігріти дитячу душу?” Діти – це квіти нашого життя. Кожна дитина по своєму унікальна і неповторна. У той же час між всіма дітьми є певна спільна риса, вона – це ще нереалізований потенціал, який може розкритися і стати надзвичайно корисним для всього суспільства. Будь-яка дитина може вирости і стати видатним лікарем, вчителем або вченим, тим самим принісши величезну […]...
- Рудольф Еріх Распе Біографія РУДОЛЬФ ЕРІХ РАСПЕ (1737 – 1794) Німецький вчений, літератор Распе вивчав у Геттінгені й Лейпцігу природничі дисципліни та філософію. У 1767 році став професором у Каролінумі й доглядачем монетного кабінету, а також бібліотекарем в Касселі. Йому належать деякі праці з літератури, мінералогії, геології, а також рецензії. Завдяки цьому він отримав доступ до Геттінгензького і Лондонського […]...