Урок розвитку мовлення за романом Сервантеса “Дон Кіхот”
Мета: формувати навички написання творчих робіт; розвивати зв’язне писемне мовлення учнів; уміння виражати свої літературні погляди, співвідносити їх із вивченим матеріалом; виховувати порядність і благородство школярів.
Обладнання: цитатний матеріал, необхідний для написання творчої роботи, додатки із планами творів.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення. Хід уроку
В години смутку й горя – я один. Але приходить добрий друг до мене – Сервантес. Він мої печалі й трени Пом’якшує.
Життя й Природа – він.
Р.
І. Мотивація навчальноїдіяльності.
-Презентація Теми уроку.
-Робота над епіграфом.
– З якого поетичного твору рядки, що стали епіграфом до нашого уроку? (“Сонет – Сервантесу ” Рубена Даріо, який звучав на попередньому уроці).
– Чи поділяєте ви з поетом ставлення до Сервантеса, його творчості?
-Чи готові ви поділитися у власному творі думками, які викликав у вас роман “Дон Кіхот”?
II. Робота над темою уроку.
-Презентація можливих варіантів тем творчих робіт.
Дорогами Дон Кіхота.” .
Дон Кіхот – вічний образ.
-Бесіда за запитаннями.
-Чи зрозуміле вамформулювання
-До написання твору на яку із тем ви готувалися вдома?
-З якими жанрами творчих робіт ви знайомі?
(Твір-опис, твір-роздум, твір-виклад).
-Яка із запропонованих тем передбачає написання твору-опису, яка – твору роздуму (твору-викладу)?
-Чи визначилися ви із темою та жанром твору?
-Сформулюйте основну думку своєї творчої роботи.
-Яку думку ви будете прагнути донести своїм твором?
-Якого висновку ви хочете дійти?
-Складання планів творчих робіт.
Можливі варіанти планів.
Дорогами Дон Кіхота
I. Дороги ужитті,
II. Подорож читачів сторінками роману.
1.Шлях Дон Кіхота до читача.
2.Ідеальні та реальні дороги утворі.
3.Куди ведутьдороги Дон Кіхота9
III. Слід Дон Кіхота у сьогоденні.
Дон Кіхот – вічний образ
I. Вічні образи в літературі.
II. Дон Кіхот – вічний образ.
1.Уособлення Дон Кіхотом людських чеснот.
2.Складність і неоднозначність образу Дон Кіхота.
3.Моє ставлення до Дон Кіхота,
III. Дон Кіхот в мистецьких творах різних часів.
-Перевірка відповідності цитатного матеріалу обраній темі творчої роботи.
-Написання чернеток творчих робіт.
-Перевірка вчителем чернеток.
III. Підбиття підсумків уроку.
-Надання вчителем рекомендацій щодо вдосконален
Ня творів: відповідність роботи темі:
-відповідність конструкцій речень обраному жанрутворчої роботи;
-влучність використання лексичних засобів;
-вилучення повторів, одноманітних синтаксичних конструкцій;
-вилучення слів, які не відповідають історичному колориту епохи;
-логічний зв’язок між частинами твору
Домашнє завдання. Дописати Твір. Підготувати виразне читання поетичних творів, присвячених В. Шекспіру(завданнядля мікрогрупи декламаторів).
Далі буде.
Ольга Сутула, завідуюча Карлівським райметодкабінетом, Полтавська обл
Related posts:
- Дон Кіхот і Санчо Панса: дві життєві позиції, два світобачення (за романом М. Сервантеса “Дон Кіхот”) Дон Кіхот і Санчо Панса: дві життєві позиції, два світобачення (за романом М. Сервантеса “Дон Кіхот”) Великий іспанський письменник та гуманіст Мігель Сервантес жив у ті часи, коли скінчилися гуманістичні ілюзії. Тому роман про Дон Кіхота – це не тільки пародія на безглузді лицарські романи XVI століття, але й смілива переоцінка традиційних гуманістичних цінностей. Під […]...
- Благородний лицар Дон Кіхот – герой і дивак (за романом Мігеля де Сервантеса Сааведри “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) СЕРВАНТЕС СААВЕДРА МІГЕЛЬ ДЕ (1547-1616) “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі” (1604-1607) – книга, яка зробила свого автора популярним не тільки у себе на батьківщині – в Іспанії, але й у всьому світі. Роман займає друге місце за кількістю мов, якими його перекладено (перше місце посідає Біблія). Ім’я Дон Кіхота стало називним і означає людину, […]...
- Дон Кіхот і його лицарські подвиги (за романом М. Де Сервантеса Дон Кіхот) Читання романів може не тільки сприяти занурення у світ фантазій, а й надихнути на подвиги. Саме це і сталося з головним героєм роману Мігеля де Сервантеса Дон Кіхот. Хитромудрий ідальго з Ламанчі вів звичайне життя і користувався авторитетом серед сусідів, поки не дістався до власної бібліотеки. Лицарські подвиги і пригоди так вразили його, що він […]...
- Дон Кіхот у пошуках справедливості (за романом Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот із Ламанчі”) МІГЕЛЬ ДЕ СЕРВАНТЕС СААВЕДРА 8 клас МІГЕЛЬ ДЕ СЕРВАНТЕС СААВЕДРА (за романом Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот із Ламанчі”) Кожен європейський народ мав свій період Ренесансу, культурні ознаки якого залежали від культурних особливостей країни. Розквіт іспанського Ренесансу в літературі позначився небаченим досі поширенням так званих лицарських романів, де зображувалися надзвичайні пригоди непереможних героїв. Не сприйнявши цей ідеал, який віджив, […]...
- Смішне і трагічне в образі Дон Кіхота (за романом Мігеля Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) Смішне і трагічне в образі Дон Кіхота (за романом Мігеля Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) Пародія на лицарські романи XVI століття побачила світ на початку XVII століття. Саме в цей час відомий іспанський письменник епохи Відродження Мігель Сервантес написав свій роман “Дон Кіхот”. Метою твору, за словами автора, було знецінення лицарських романів, які […]...
- Вірний зброєносець Дон Кіхота – Санчо Панса (за романом Мігеля де Сервантеса Сааведри “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) Вірний зброєносець Дон Кіхота – Санчо Панса (за романом Мігеля де Сервантеса Сааведри “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) Санчо Панса – селянин, який супроводжує Дон Кіхота як “зброєносець”. Це повна протилежність своєму господареві. Вона починається із зовнішності – маленька, товста фігура Санчо Панси різко контрастує з образом високого і худого лицаря. У Санчо живе […]...
- Роль Санчо Панса в розкритті характеру головного героя (за романом М. де Сервантеса Дон Кіхот) Свій всесвітньо відомий роман Дон Кіхот Мігель де Сервантес Сааведра писав під час тюремного ув’язнення. Йому хотілося створити образ людини, що вірить в диво, в те, що добро і справедливість повинні восторжествувати в його країні, а потім – і у всьому світі. Головні герої роману – хитромудрий ідальго, що загордився себе лицарем, і його зброєносець. […]...
- “За сміхом Сервантеса криються сльози” за романом “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі” Маючи на меті створити пародію на лицарські романи середньовіччя, у своєму творі “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі” Сервантес використав багато ситуацій з романів про лицарів, але при цьому нещадно їх спотворив. Під пером цього талановитого письменника справжній лицарський роман втратив свою впевненість і романтизм. Усе найкраще, що було у творах про лицарів, у романі […]...
- Пригоди мандрівного лицаря чи спроба достукатися до людських сердець? (За романом Сервантеса “Дон Кіхот”) І. Роман Сервантеса “Дон Кіхот” як відтворення доби середньовіччя. (Літературна пародія на лицарські романи стала пародією на середньовіччя, на буржуазні відносини, що панували за тієї доби. Історія Дон Кіхота – яскравий приклад того, що не час створює людей, а люди прикрашають його, як це зробили великий письменник Сервантес і його герой Дон Кіхот. Вони ж […]...
- Образ Дон Кіхота – прояв кращих намірів і прагнень людини (за романом Мігеля Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) Образ Дон Кіхота – прояв кращих намірів і прагнень людини (за романом Мігеля Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі”) Лицарський роман в Іспанії XVI століття переживав своє друге народження. Сервантес вирішив написати пародію на лицарський роман, перетворивши чарівне романтичне середовище на повсякденне життя Іспанії початку XVII століття. Усе, що було у лицарському романі розкішним […]...
- “Чи потрібні Дон Кіхоти сьогодні?” за романом М. Д. Сервантеса “Хитрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський” Творчість М. Д. Сервантеса є вершиною класичної літератури золотого століття. У творах письменника з великою силою виражені найважливіші гуманістичні ідеї тієї епохи. В той же час творчість Сервантеса точно і повно відображає кризу суспільства, яку Іспанія переживала у другій половині XVI століття, а також суперечливість свідомості найбільш передових людей того часу. У романі М. Д. […]...
- Мандри Дон Кіхота у пошуках справедливості (за романом М. Сервантеса “Дон Кіхот”) Багато хто з нас захоплюється образами середньовічних лицарів. Лицарство минулого овіяне романтикою та славою. Хлопці марять лицарськими турнірами, дівчата мріють зустріти на своєму шляху парубка, якого можна було б назвати “справжнім лицарем”. Славнозвісний кодекс лицарської честі здається усім нам тим, що треба наслідувати… Може, все це стало причиною того, що роман Сервантеса, який був задуманий […]...
- “Вплив героїв один на одного” за романом М. Д. Сервантеса “Хитрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський” Свій знаменитий роман “Дон Кіхот” іспанський письменник Мігель де Сервантес Сааведра писав тоді, коли сидів у в’язниці. У цей роман письменник вклав всі свої думки про життя, людей, творчість, світ і т. д. Це був час, коли на аристократів наступала буржуазія, коли руйнувалися старі підвалини. Сервантес все це бачив і створив один з найсвітліших образів […]...
- Розкрийте проблематику роману Сервантеса “Дон Кіхот’. Поясніть суть поняття “донкіхотство” Проблематика “Дон Кіхота” Сервантеса полягає в протиріччі між лицарськими ідеалами Дон Кіхота, і реальною дійсністю, яка аж совсім не ідеальна. Начитавшись лицарських романів, головний герой сідлає коня та вирушає на боротьбу зі злом. Уява Дон Кіхота робить з клячі – бойового скакуна Росінанта, з селянської дівчини – прекрасну шляхетну даму Дульсінею, якій він присвячує свої […]...
- Дон Кіхот і Санчо Панса (за твором Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський”) Свобода, Санчо, есть одно из самых драгоценных благ, какими небо одарило людей. Сервантес Роман Сервантеса “Премудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський” є одним з найкращих творінь світової літератури. Його головний герой став усім відомою особою і упродовж століть уже живе окремим від Сервантеса життям. І роман, і його герой мали па меті висміяти так звані лицарські […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення. Лист улюбленому літературному герою УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 6 КЛАС І семестр ЛІТЕРАТУРА І МОРАЛЬНЕ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛЮДИНИ УРОК № 32 Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення. Лист улюбленому літературному герою Мета: вчити писати листа улюбленому літературному герою; висловлювати точку зору з приводу інших творів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес і повагу до вибору героїв однокласниками. Обладнання: написані вдома твори. ХІД […]...
- Дайте характеристику образу Санчо Панси у романі Сервантеса “Дон Кіхот” Санчо Панса у романі “Дон Кіхот” є оруженосцем головного героя. Він простий селянин, хлібороб, якого привабили розповіді Дон Кіхота про лицарську славу та здобич. На початку твору Санчо Панса – антипод свого пана. Санчо Пансу цікавить саме здобич. Він прагне здобути легку користь від лицарського походу з Дон Кіхотом та довіку забезпечити свою родину – […]...
- Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Вольтером” Урок зарубіжної літератури 9 клас УРОК № 17 Тема. Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Вольтером” Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності, критичне мислення. Тип уроку: Розвиток зв’язного мовлення. Лише праця позбавляє нас від трьох великих зол-нудьги, пороку і злиднів. Вольтер ХІД УРОКУ І. Актуалізація знань 1. Перевірка домашнього завдання за “Ланцюжком” Методичний […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення за німецькою народною казкою “Пані Метелиця” Мета: скласти цілісне уявлення в учнів про героїнь виучуваної казки; виробляти вміння систематизувати прочитаний матеріал, аналізувати вчинки персонажів; розвивати навички логічного мислення, зв’язного мовлення; виховувати милосердя, працелюбність. Обладнання: учнівські малюнки до казок “Пані Метелиця”, “Дідова дочка і бабина дочка”, “Морозко”; конверти з роздавальним матеріалом. Хід уроку I. Оголошення Теми і мети уроку Слово вчителя. У […]...
- Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Байроном” Урок зарубіжної літератури 9 клас УРОК № 44 Тема. Урок розвитку мовлення. “Спілкування з Байроном” Мета: розвивати усне та писемне зв’язне мовлення, творчі здібності учнів; повторити вивчений матеріал; учити писати твори – листи до літературних героїв або письменників. Обладнання: Аркуші із завданнями для проведення “Каруселі”. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. Кожна епоха породжує свого героя. […]...
- Скорочено “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський” Сервантеса В одному селі Ламанчський жив-був один ідальго, чиє майно полягало у фамільному спис, древнього щита, худої шкапи та хорта собаці. Прізвище його було не те Кехано, не те Кесада, точно невідомо, та й неважливо. Років йому було близько п’ятдесяти, тілом він був сухорлявий, особою худорлявий і цілими днями читав рицарські романи, чому розум його прийшов […]...
- Урок розвитку зв’язного мовлення за трагедією Шекспіра “Гамлет” Тема: Написання театральної рецензії. Мета: розвивати навички писемного мовлення, вміння оцінювати драматичні образи; спонукати до власної інтерпретації художніх образів; сприяти розвитку критичного мислення; прищеплювати інтерес до театрального мистецтва; пояснити роль театрального режисера та акторів у втіленні творчого задуму драматурга на сцені. Обладнання: відома репродукція гравюри, на якій зображений лондонський театр “Глобус” початку XVII ст.; портрет […]...
- Урок розвитку мовлення. Написання твору за новелою Р. Бредбері “Посмішка” УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 6 КЛАС ІІ семестр ЛЮДИНА ТА ЇЇ СВІТ УРОК № 61 Тема. Урок розвитку мовлення. Написання твору за новелою Р. Бредбері “Посмішка” Мета: вчитися складати план до майбутнього твору, визначати основні його частини; писати твір-роздум за даною темою. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань Читання письмових відповідей на запитання “Чи врятує […]...
- Визначте сутність конфлікту між ідеалом і дійсністю у романі Сервантеса “Дон Кіхот” Герой роману “Дон Кіхот” живе заради ідеалів. Це лицарські ідеали благородства, честі, мужності, про які він прочитав у книжках. Дон Кіхот стає мандрівним лицарем та на своєму шляху прагне захищати слабих та поневолених, битися з ворогом. Але той ідеальний світ, в який вірить Дон Кіхот, не існує насправді. Натомість дійсність демонструє глобальний разлад з ідеалом. […]...
- Конфлікт між ідеалом та дійсністю у романі Сервантеса “Дон Кіхот” Смейтесь, люди, но быть может Вы когда-нибудь поймете, Что возвышенно и свято В этом жалком Дон Кихоте. Д. С. Мережковський До початку XVІІ століття, тобто на той час, коли жили герої Сервантеса, епоха Відродження, з її вірою в людину й у її можливості, завершилася. У великих ідеях виявилися складні суперечності. Стало зрозуміло, що сміливим надіям […]...
- “Дорогами Дон Кіхота” за романом Сервантеса Як не дивно, але герой роману М. Сервантеса “Пригоди хитромудрого ідальго Дон Кіхота із Ламанчі” – не прекрасний юний лицар, а “бадьорий кістлявий старий”, який, без кінця читаючи лицарські романи, щиро повірив, що часи лицарів не пройшли, повірив у те, що захистити гнаних і принижених, допомогти пригнобленим і бідним, встановити справедливість можна влучною стрілою і […]...
- Конфлікт між ідеалом і дійсністю у романі Сервантеса “Дон Кіхот” Мігель де Сервантес Сааведра – іспанський письменник-гуманіст. Головний його твір – роман “Премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі” (1605-1615) – видатне явище епохи Відродження, що мало вплив на світову культуру. Щоб зрозуміти, про що і про кого цей роман, треба згадати, якою була Іспанія, коли жив і творив Сервантес. Це була могутня колоніальна держава, території […]...
- Конфлікт між ідеалом та дійсністю – центральна проблема роману Мігеля Сервантеса “Хитромудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський” Конфлікт між ідеалом та дійсністю – центральна проблема роману Мігеля Сервантеса “Хитромудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський” Найкращий із романів іспанського письменника Мігеля Сервантеса де Сааведра, що звіковічив його ім’я в літературі, “Хитромудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський” був задуманий як пародія на середньовічні лицарські романи, але дуже швидко переріс вихідне завдання автора, який піднісся до рівня […]...
- Конфлікт між ідеалом і дійсністю – центральна проблема роману М. Сервантеса “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський” Роман іспанського письменника Мігеля Сервантеса де Сааведра увічнив ім’я письменника. Роман був задуманий як пародія на середньовічний лицарський роман, але дуже швидко виріс до рівня роману, що піднімає вічні філософські питання. Але і первинний задум містив у собі основи подальшого перетворення. Бажання створити пародію було викликане величезним розривом між дійсністю та її відображенням у літературі. […]...
- Конфлікт між ідеалом та дійсністю – центральна проблема роману Мігеля Сервантеса де Сааведра “Премудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський” Найкращий із романів іспанського письменника Мігеля Сервантеса де Сааведра, що звіковічив його ім’я в літературі “Премудрий гідальго Дон Кіхот Ламанчський” був задуманий як пародія на середньовічні лицарські романи, але дуже швидко переріс вихідне завдання автора, який піднісся до рівня спроби вирішення “вічних” філософських питань і складних морально-етичних проблем. Але й первісне завдання вже містило в […]...
- Мігель Сервантесде Сааведра роман “Дон Кіхот” На який період припадає найвищий розквіт культури Іспанії, її “золотий вік”? Відповідь: На XVІ – першу половину XVІІ ст. Яким був задум Сервантеса щодо створення роману “Дон Кіхот”? Відповідь: Створити пародію на лицарські романи. У якому віці до Сервантеса прийшла слава письменника? 60 років. Чому вважають, що Мігель Сервантесде Сааведра створив новий тип роману, який […]...
- Дон Кіхот – благородний лицар або навіжений Герой роману Мігеля де Сервантеса Дон Кіхот став всесвітньо відомий ще за життя автора. Простому народу дуже сподобався образ шляхетного лицаря, який подорожує по Іспанії своєї уяви. Мені теж образ Дон Кіхота здається дуже цікавим і незвичайним. У минулому хитромудрий ідальго вів дещо яке господарство, користувався заслуженим авторитетом у сусідів, любив полювання. Однак, перечитавши безліч […]...
- Дон Кіхот і Санчо Панса I. Головний сенс життя представників літературних кіл епохи Відродження (життя, прожите без користі для людей, подібне до смерті). II. Величні образи Дон Кіхота та його зброєносця Санчо Панса (в них відображені складні суперечності іспанської дійсності XVI-XVII ст.): 1. Втілення в образі Дон Кіхота розуміння Сервантесом людської сутності (благородна, прекрасна, внутрішньо вільна душа, безкорисливо здатна служити […]...
- Дон Кіхот – божевільний диван чи останній лицар? Мігель де Сервантес задумав свій роман як пародію на традиційний лицарський роман. Адже за доби середньовіччя лицарські романи були найпопулярнішим “чтивом”. Герой Сервантеса має цілу бібліотеку подібних романів, через які він зрештою і збожеволів. Втілення задуму Сервантесом було настільки успішним, що роман “Дон Кіхот” вийшов далеко за межі літературної пародії. Глибоко і тонко розкритиковано суспільні […]...
- Система образів Дон Кіхот 13. Система образів Дон Кіхот Ім’я Дон Кіхота з власного перетворилось на загальне, донкіхотами стали називати людей, що неспроможні розібратися в дійсності, тому їхні погляди і вчинки виглядають комічно і нічого, крім сміху, викликати не можуть. Таке сприйняття донкіхотства було поширене. Але існує ще й інший аспект донкіхотизму, інакше ставлення до Дон Кіхота. Пригляньмося, що […]...
- Основні факти життя Сервантеса в контексті історичного розвитку Іспанії Іспанська культура – це чудо зустрічі з красою в собі, джерело натхнення, власних відкриттів. Іспанія для всіх – країна мужнього, талановитого народу, мрійників, авантюристів, великих ідеалістів і митців. Іспанія – це розпечені дахи над безлюддям сієсти, химерна краса Барселони, Толедо, розкішні будівлі Севіли, картини Ель Греко, Гойї, Далі. Але, найперше, Іспанія – це батьківщина Сервантеса, […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Відгук про улюблену дитячу книгу УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС ІІ семестр ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ (4 години) УРОК № 60 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Відгук про улюблену дитячу книгу Мета: розвивати навички зв’язного писемного мовлення, вміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного; розвивати світогляд учнів, формувати вміння самостійно визначати коло своїх читацьких інтересів, шукати потрібні твори; виховувати […]...
- Дон Кіхот – “мудрий божевільний” Дон Кіхот – “мудрий безумець” Цей твір було написано в Іспанії М. Сервантесом. За часів, коли створювався твір люди зачитувалися лицарськими романами, і Сервантес вирішив показати безглуздість цих романів. Після того як видати його твір “Дон Кіхот” лицарські романи втратили свою популярність. Головний персонаж книги – Дон Кіхано, Іспанська ідальго. На вигляд йому 50 років. […]...
- “За сміхом Сервантеса криються сльози” Чим же цінний для нас образ Дон Кіхота, смішну і комічну, на перший погляд, людину, яка бореться з вітряними млинами, приймаючи їх за велетнів, на яку за його доброту сиплються удари в прямому сенсі цього слова, який придумав собі благородну даму серця Дульцінею Тобосську, насправді – просту селянську дівчину Альдонсу Лоренсо? Він вважає своїм обов’язком […]...
- Твір на тему: “Благородний лицар Дон Кіхот – герой і дивак” У найкращих творах найвідоміших авторів нерідко буває так, що їх головні герої є складними, суперечливими постатями, які ніяк не можуть викликати однозначного і простого ставлення. Так склалося і в романі Сервантеса про пригоди Дон Кіхота. Ця людина поєднувала в собі відразу кілька якостей, а тому його цілком можна і навіть потрібно називати одночасно героєм і […]...