ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”

Мета: повторити та узагальнити вивчений матеріал з розділу “Краса світу в художньому творі”; активізувати словниковий запас; вдосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання; розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Промовляння скоромовки з диригуванням у такт мовлення (вказівний палець правої руки рухається вгору-вниз; рух – слово)

Тато тут, тато там, Мама, мама тут і там.

Тато,

тато тут і там. Тато тут, мама там,

Мама тут, мама там, Тато, мама тут і там.

2. Артикуляційна гімнастика

– “Грибочок”.

Посміхнутися; поцокати язичком, ніби їдеш на конячці; присмоктатися широким язиком до піднебіння.

– “Кицька”.

Губи в посмішці, рот відкритий; кінчик язика упирається в нижні зуби; вигнути язик гіркою, упираючись кінчиком язика в нижні зуби.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра “Хто краще?”

Конкурс на краще виразне читання вірша Степана Жупанина “Ходімо в поле, сину”.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Сьогодні ми завершуємо вивчати розділ. Пригадайте його назву.

– Розгорніть зміст підручника. Знайдіть вивчений розділ.

– Яким твором починається розділ?

– Яким завершується?

– Назвіть свій улюблений твір. Чим він вам сподобався?

V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

1. Ким були батьки Т. Г. Шевченка?

А) Робітниками; б) кріпаками; в) козаками.

2. Яку ріку найбільше любив Т. Г. Шевченко?

А) Дніпро; б) Десну; в) Дністер.

3. Хто був єдиним учителем у Лесі Українки в дитинстві?

А) Мати; б) батько; в) гувернантка.

4. З ким Ліна Костенко порівнює у своєму вірші зорі?

А) Із світлячками; в) з морськими зірками.

Б) з їжаками;

5. Чим хлопчик перебив гілочку яблуні?

А) Палицею; б) батогом; в) каменем.

6. Скільки казок побачив Дмитро Павличко в пшеничному колоску?

А) Більше тисячі; б) більше ста; в) більше десяти.

Відповіді: 1б; 2а; 3а; 4б; 5в; 6б.

2. Гра “Утвори пару”

– З’єднайте назву твору з його автором.

“Реве та стогне Дніпр широкий…”

Леся Українка

“Сипле, сипле, сипле сніг…”

Дмитро Павличко

“Вже сонечко в море сіда…”

Ліна Костенко

“Красива осінь вишиває клени…”

Іван Франко

“Плесо”

Тарас Шевченко

3. Фізкультхвилинка

4. Гра “Пригадай твір і його автора”

– Ще уважніше подивився хлопчик навколо. Яскраво сяяло сонечко, високо в синьому небі літали птахи, до самого обрію пливли зелені хвилі лісу. (Василь Сухомлинський. Краса, натхнення, радість і таємниця)

– Полудень.

Поле широке, безлюдне,

Довкола для ока й для вуха

Ні духу! (Іван Франко. Полудень)

– Пливе білий човник, хвилечка колише,

Хвилечка гойдає;

Пливе білий човник,

Вітер ледве дише,

Ледве повіває. (Леся Українка. Пливе білий човник, хвилечка колише…)

– Там я ходила і все вислухала,

Що говорила вона,-

Та невеселая дума

Чулася в гомоні того “зеленого шума”! (Леся Українка. Сосна)

– Задощило. Захлюпало. Серпень випустив серп.

Цвіркуни й перепілочки припинили концерт. (Ліна Костенко. Осінь, ось вона, осінь)

– На скрипці грала під хатою,

Але не просила їди,

Бо стала сама багатою –

Минулися холоди. (Дмитро Павличко. Синиця)

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чи все вдалося виконати на сьогоднішньому уроці?

– Які завдання були найбільш цікавими?

– Під час виконання яких завдань виникали труднощі?

– Що вам найбільше запам’яталося?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання рубрики “Повтори і пригадай” (с. 62).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ “КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”