Тип уроку. Створення самостійної творчої роботи
Мета. Продовжити знайомство учнів з теплою та холодною кольоровою гамою. Навчити створювати різноманітні форми і образи в композиції. Знайомити із технікою роботи сіллю. Розвивати творчу фантазію, уяву, розширити знання про космос.
Виховувати почуття прекрасного, естетичний смак.
Тип уроку. Створення самостійної творчої роботи.
Форма проведення. Урок-подорож.
Обладнання. Акварельні фарби, пензлики, папір, папір для тренувальних вправ, сіль, картини художника-космонавта О. Леонова, грамзапис космічної музики.
Завдання, що
Сприймання лггературних і музичних творів про космос. Ознайомлення з творчістю льотчика-космонавта О. Леонова. Особливості й специфіка використання кольорів О. Леонова. Повторити поняття про холодні й теплі кольори. Активізувати знання про космос.
Зображення космічних об’єктів, побудова композиції на контрастах. Хід уроку
1. Представлення.
2. Активізація опорних знань.
– Які ви гарні сьогодні! А ваші очі! Вони сяють, наче зірочки!
Дивлюсь на вас, а в уяві виринають дивовижні та фантастичні образи.
– А ви любите фантазувати?
– Скажіть, в яких літературних
Фантастичного? Поет сказав так:
У казці мріяли колись, Щоб піднятися у вись. До незвіданих земель Мчав космічний корабель! В казці линув у політ Чудо-килим – самоліт! І неслися напрямки Скороходи-чобітки.
В казці мрій було немало, Та живою казка стала. Ми живем в казковий час. Є супутники у нас, Що в ясну небесну вись Вперше в світі піднялись…
– Як ви гадаєте, чому люди мріяли піднятись у космос?
– Що вони хотіли там побачити?
– Що вони сподівалися там зустріти?
– А ви б хотіли полетіти у космос?
– Спробуємо з вами пофантазувати. Заплющіть очі, уявіть, що ви мандруєте на іншу планету. Вас зустрічає Весела зірка.
(Звучить грамзапис космічної музики].
– Розплющіть очі. Розкажіть, що вам розповіла ця зірочка?
[Вчитель вислуховує відповіді дітей).
3. Пізнавальна бесіда.
– Не лише ви у своїй уяві малюєте космічний простір. Багатьох митців
Захоплювала ця тема, і вони у своїх творах зображали Всесвіт. Та, на мою
Думку, найкраще змалював фантастичний космічний світ художник, а ще і
Льотчик-космонавт Олексій Леонов.
(Вчитель демонструє на дошці портрет космонавта).
– Олексій Леонов закінчив військову академію імені Жуковського. Це
Перший космонавт, який вийшов у відкритий космос. Малювати почав ще в
Дитинстві. Йому подобався живопис, обожнював Айвазовського. Створював
Різноманітні малюнки. З часом головною темою робіт став космос. Погляньте
На ці картини художника-космонавта [демонстрація]. Розглядаючи їх, мимоволі
Сам стаєш учасником міжзоряних перельотів і незнаних подорожей.
Сам автор про кольори своїх картин писав так: “Що можна сказати про кольори космосу? Вони набагато яскравіші, конкретніші земних, ближчі до кольорів спектру. Нічна сторона Землі абсолютна чорна, але оточена триколірним ореолом земної атмосфери… червоний, жовтий, голубий, що плавно переходить у чорноту космічного простору”.
– Якого кольору більше? Чому? (Синього, бо Всесвіт великий, нескінченний,
Холодний)
– Якими кольорами змальовані планети? Чому? (Теплими, бо всі вони повернуті до Сонця)
– А ви хотіли б малювати свою подорож до зірок?
4. Тренувальні вправи.
Візьміть додаткові аркуші й подумайте, що ми могли б побачити у вікно ілюмінатора? Планети? Якої вони форми та кольору? (Виконують малюнки).
– Чого в космосі найбільше? (Учнімалюють зірки). Це теж планети, але дуже далекі, іх ми будемо малювати від крапочки. Яким кольором?
– Ще в космосі можна побачити комети. Це тіла з круглою головою і довгим хвостом. Голова дуже гаряча, а хвіст холодніший.
Які використаємо кольори?
– Навколо Землі літають супутники. Яким кольором їх малюємо?
– А як ми з вами подорожуємо? Намалюємо нашу ракету. Які кольори виберемо?
– Кого можемо зустріти у цій подорожі?
(Інопланетян на літаючих тарілках)
Малюємо їх і незвичайні літаючі тарілки. Використовуємо теж теплі кольори.
Вчені припускають існування позаземних цивілізацій. Здається мені (вчитель відкриває рамку, на якій розміщена ще незакінчена колективна робота), що цей малюнок залишили вони. Вони дуже хотіли його завершити, але щось стало їм перешкодою.
Може, ми спробуємо домалювати? Будемо працювати всі разом.
5. Повідомлення теми та завдань уроку.
Учитель розглядає роботи на тренувальних аркушах.
– Сьогодні малюємо подорож до зірок. Подивіться, як цю роботу виконували
Ваші ровесники. Зверніть увагу на те, як вони передали безкрайній Всесвіт. Як
Вони малювали космічні об’єкти.
Ви теж будете працювати колективно, а на завершення уроку створимо колективну роботу, зібравши всі ваші малюнки.
6. Підготовка до практичної діяльності.
– До подорожі все готово! Займаємо місця у космоліті, запрошуємо із собою
Уяву та Фантазію! Стартуємо!!!
(Починає звучати музичний супровід).
7. Самостійна творча діяльність учнів.
– Працюйте, старайтесь, фантазуйте, шукайте незвичайне у звичайному,
Вмійте помітити не лише загальні форми, а й дрібні деталі у навколишньому та
У тому, що малюєте. Починайте малюнок із зображення космічних об’єктів, коли
Вони вже зображені – змальовуйте Всесвіт. Щоб отримати світлові ефекти,
Передати космічний простір – використовуйте сіль. Солити треба тільки мокрий
Папір і фон синього кольору. Не бійтеся брати багато солі. Надлишок згодом
Відійде сам.
(Відповідно до виконання робіт малюнки прикріплюються на дошці).
8. Підсумок уроку.
Вачкова Любов Степанівна, вчитель образотворчого мистецтва середньої загальноосвітньої школи І-III ст. № 37, м. Львів, переможець обласного туру
Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2003” в номінації “Образотворче мистецтво”.
Related posts:
- РУКИ МАЛІ, ТА ДО РОБОТИ ВДАЛІ. Є. ПЕРМЯК “ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ РУКИ?”. П. РЕБРО “НЕМАЄ ЛЕДАРІВ У НАС” Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати прочитаний текст; розвивати мовлення, мислення; виховувати працьовитість, прагнення до корисних самостійних дій. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Варка варила варенички, Василь взяв вареника. Варка Василя – варехою. Василь Варку – вареником. 2) Робота над чистомовкою. Че-че-че – […]...
- Дати початкове уявлення про емоційно-виражальні можливості фарб Обладнання для вчителя. Гуаш – три основні кольори, пензлі, папір, учнівські малюнки на дану тему. Таблиця з малюнками квітів похідних кольорів. Обладнання для учнів. Гуаш – три основні кольори, пензлі, склянки з водою. Хід уроку Починаємо урок із закріплення вивченого на попередньому уроці. (Учні називають основні кольори, відмічають їх радісне звучання кожного окремо і всіх […]...
- Конспект уроку за творами Джека Лондона Мета: виявити перші враження від прочитаного; навчити вирізняти головне в характерах героїв; розвивати вміння аналізувати вчинки героїв, порівнювати поведінку літературного персонажа зі своєю власною, сприяти формуванню активної життєвої позиції. Обладнання: виставка літератури, портрет письменника, понятійний словник, репродукції картин за тематикою. Хід уроку Організаційний момент Повідомлення Теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності Вчитель. Джек Лондон… […]...
- Конспект уроку з вивчення казки Шарля Перро “Попелюшка” Мета: прищеплювати вміння працювати з текстом твору; розвивати творче мислення учнів; формувати навички аналізу художнього твору та складання порівняльної характеристики персонажів; виховувати в учнів працьовитість, щирість, людяність. Обладнання: портрет Шарля Перро, текст казки Ш. Перро “Попелюшка, або Соболевий черевичок”, учнівські ілюстрації до казки; черевичок, годинник, яблунька (вирізана з паперу); на партах учнів спілі яблука і […]...
- Конспект уроку – ПЛАЧ ЗА ПАСТОРАЛЛЮ ХХ СТОРІЧЧЯ ЛІНИ КОСТЕНКО Мета: через високохудожнє слово великої поетеси передати глибину материнської трагедії і перейнятися співчуттям до незмірного людського болю. Обладнання. Репродукція зображення Богоматері з дитям, свічки. ХІД УРОКУ 1. Вступне слово вчителя. – Сподіваюсь, що на сьогоднішньому уроці у ваші душі ввійде великий жаль, від якого стрепенеться серце і вже завжди озиватиметься світлим співчуттям до всякого горя. […]...
- План-конспект уроку для вивчення оповідання А. П. Чехова “Хамелеон” Завдання: розробіть план-конспект уроку для вивчення оповідання А. П. Чехова “Хамелеон”. Загалом чинна програма відводить 3 години у 6-му класі на вивчення життєвого і творчого шляху А. Чехова. Вивчають твори: “Хамелеон”, “Товстий і тонкий”, одже це буде 2-й урок із вивчення творчості А. Чехова (1-й урок: життєвий і творчий шлях А. Чехова; 2-й урок: “Товстий […]...
- УТВЕРДЖЕННЯ ТЕОРІЇ ЛІТЕРАТУРИ ЯК САМОСТІЙНОЇ НАУКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ Важливим етапом на шляху становлення теорії літератури як самостійної дисципліни стали наукові доктрини просвітителів, чиї ідеї сформувалися в Англії та Франції наприкінці XVII – у XVIII столітті (Бекон, Гоббс, Локк, Юм, Вольтер, Дідро, Гольбах, Руссо, Монтеск’є, Гельвецій та ін.) і поширилися в Європі. Сам термін “Просвітництво” утвердився після статті німецького філософа І. Канта “Що таке […]...
- Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна, правильно зображати його в русі, доцільно використовувати кольори веселки для передачі настрою і характеру. Закріпити основні поняття з теми кольорознавства про яскраві та святкові кольори. Розвивати навички побудови композиції, почуття ритму. Виховувати в учнів любов до прекрасного. Завдання, що закладені в основний зміст уроку: – закріплювати поняття про […]...
- Хто зрозуміє ангела? Конспект уроку: Гарсіа Маркеса “Стариган із крилами” Мета: допомогти учням зрозуміти ідею твору, мотиви поведінки персонажів, їхні характери; відпрацьовувати навички аналізу художнього твору; виховувати почуття милосердя, взаємодопомоги, тривоги за долю ближнього, доброти; розкрити характери образів; окреслити коло основних проблем твору. Обладнання: портрет Гарсіа Маркеса, малюнки учнів. Епіграфи: Треба прагнути бути людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу, і це можливо! Не бійся […]...
- Людина – головний нерв творчої радості й печалі Івана Драча Тематика творчості Івана Драча, видатного поета сучасності, відомого державного і політичного діяча, різноманітна. Та про що б він не писав, у центрі його поетичної уваги завжди стоїть людина, її буття. Творче кредо поета – передусім бачити людину, адже творчість – це “спрага людяності. Мене пече щоднини спрага щастя для людини”. Ще в ранній “Баладі про […]...
- Тема уроку: Джордж Ноел Гордон Байрон Тема уроку, Джордж Ноел Гордон Байрон (1788-1824) – англійський поетромантик, фундатор течії байронізму. Провідні мотиви і домінуючі настрої його творчості. Мета: поглибити поняття про особливості романтизму як художнього напряму; ознайомити учнів з життям та творчістю англійського поета романтика Джорджа Байрона; акцентувати увагу на впливі Байрона на розвиток романтизму як напряму та зародження байронічної течії; визначити […]...
- Методика роботи над твором в 1-ом класі За рік навчання в 1-ом класі учні здобувають первісний досвід зв’язного викладу власних думок, тобто досвід роботи над твором. Перші Твори невеликі по обсязі, основним джерелом для них є особистий життєвий досвід. Це оповідання про події, що розгортаються в часі, наприклад: ” Як ми забирали шкільний двір”,” Як ми зустрічали птахів”. У них описується початок […]...
- План-конспект уроку розвитку зв”язного мовлення План-конспект уроку з української мови для 7 класу Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Контрольний письмовий докладний переказ тексту-роздуму в художньому стилі. Мета: перевірити вміння переказувати текст-роздум, враховуючи його особливості; розвивати логічне мислення, культуру мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи; розвивати почуття потреби у визначення професії. Обладнання: текст-роздум в художньому стилі (без назви). Хід […]...
- Матеріали до уроку за казкою Памели Треверс “Мері Поппінс” Мета: ознайомити школярів з біографією П. Треверс та історією створення казки; розкрити основний зміст першої частини твору, навчити вдумливо його читати; розвивати логічне мислення, уяву, а такожуміння висловлювати свої міркування; формувати особистість уважного читача, здатного аналізувати думки та вчинки літературних героїв. Обладнання. Портрет письменниці, виставка її книжок українською та російською мовами, малюнки учнів. Епіграф. Мері […]...
- Розвиток мовлення. Складання простого плану прочитаного твору Конспект уроку Мета: навчити учнів складати простий план прочитаного твору, переказувати казку за цим планом; розвивати вміння систематизувати матеріал, логічне мислення, усне й письмове мовлення. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання. 1. Доберіть прислів”я і приказки, які б відповідали характерам головних героїв. – Лінивий і у своїй хаті змокне. – Злості повні кості. – Якби свині роги, […]...
- Підсумок. Узагальнення та систематизація вивченого впродовж року матеріалу. Захист власного проекту (див. домашнє завдання до останнього уроку) УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС II семестр МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ УРОКИ 69, 70 Тема. Підсумок. Узагальнення та систематизація вивченого впродовж року матеріалу. Захист власного проекту (див. домашнє завдання до останнього уроку) Мета: удосконалювати навички узагальнення та систематизації матеріалу, розвивати зв’язне мовлення та творчу уяву; робота над умінням виступати перед аудиторією, рецензувати роботу товариша, вести […]...
- 8 клас. Тема уроку. М. Коцюбинський. Дорогою ціною Тема. М. Коцюбинський. Дорогою ціною. Час і вічність у повісті, символічні образи. Романтичність, мужність і сила волі української жінки Соломії Мета: – Навчальна (освітня): продовжувати ознайомлення учнів з ідейнохудожнім змістом повісті М. Коцюбинського “Дорогою ціною” (ІV, V частини, епілог); аналізувати образи часу і вічності в повісті, символи, роль і значення кольорів, звуків; характеризувати за складеним […]...
- Тема уроку: Цілісність натури й духовне багатство Ассоль Мета: продовжити роботу над текстом, розвивати вміння характеризувати героїв; спрямовувати роботу на розвиток умінь учнів розкривати духовний світ героя; дати поняття про символ і символіку образу пурпурових вітрил; формувати розуміння загальнолюдських цінностей. Обладнання: ілюстрації до твору; фонозапис фрагменту музики П. Чайковського “Времена года”, кольорові кружечки,”дерево мрій”. Епіграф: В людини завжди є все для того, аби […]...
- Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту) УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС ІI семестр 4. ПІДСУМОК УРОК № 70 Тема. Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту) Мета: підсумувати результати роботи за рік, з’ясувати вподобання учнів, зацікавити їх літературною освітою, проаналізувати недоліки; розвивати навички самостійної індивідуальної та колективної роботи (у парах і групах); удосконалювати вміння висловлювати свої думки, відстоювати […]...
- Тема уроку: Джордж Ноел Гордон Байрон II варіант Самостійно ознайомитися з поезією Байрона “Рядки, звернені до преподобного Дж. Т. Бічера у відповідь на його пораду авторові стояти ближче до громади” та біографічними відомостями про поета в підручнику. Чи можна пов’язати життєві події Байрона з поетичними рядками вірша? Визначте основну думку вірша. Дайте відповіді на запитання: -Чому поет відмовляє Дж. Т. Бічеру зблизитися зі […]...
- Айзек Азімов Мої роботи Айзек Азімов Мої роботи (Збірка есеїв, М., ЕКСМО, 2002) Я написав своє перше оповідання “Роббі” в травні 1939 року, коли мені було всього дев’ятнадцять років. Моє оповідання відрізнялося від тих, що побачили світ раніше, тим, що я твердо вирішив не робити з моїх роботів символів. Вони не мали стати символами пихатості людини. Вони не мали […]...
- Конспект уроку за творами Рея Бредбері Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом американського фантаста Рея Бредбері; формувати вміння аналізу художнього тексту; розвивати логічне і творче мислення; вдосконалювати навички роботи в групах; прищеплювати почуття людяності та милосердя; виховувати любов до краси, мистецтва. Обладнання: портрет письменника, репродукція картини Леонардо да Вінчі “Джоконда”, тексти твору, понятійний словник. Епіграф: Я той, ким сам […]...
- Винниченко Володимир Кирилович Роботи! Вечоріло. В хатинці було холодно, вогко й темнувато. Брудний світ ледве проходив знадвору крізь маленьке, похилене віконце й скупо сірів по голих, брудних стінах, по чорній земляній підлозі по всій убогій обстанові “робітницької кватири”. А Максим все сидів, обперши голову на стіну й дивлячись кудись за піч. В дірявих черевиках його ще зранку неприємно холодила, […]...
- ХІД УРОКУ. СПИРИДОН ЧЕРКАСЕНКО. “МАЛЕНЬКИЙ ГОРБАНЬ” Тема:Спиридон Черкасенко. “Маленький горбань”. Твір про красу і незахищеність людської душі. Уміння дитини прощати і вірити в добро. Мета:Вчити переказувати зміст оповідання, розуміти ідею автора; розвивати навички зв’язного мовлення та послідовного викладу своїх думок, логічне мислення; виховувати високі моральні якості. ХІД УРОКУ І. Повідомлення теми та мети уроку. 1. Слово вчителя. Сьогодні ми продовжуємо обговорювати […]...
- Хроніка творчої діяльності О. Довженка I. Одеська кіностудія. (1926 року О. Довженко приїздить до Одеси; де на той час відбувалася розбудова Одеської кінофабрики. Нове мистецтво полонило 33-літнього митця, Довженко відкрив для себе ту щасливу сферу, де б він міг реалізувати своє давнє, ще юнацьке бажання “начебто розділиться на кілька частин і жити в багатьох професіях, країнах і навіть видах”.) II. […]...
- Драматизм творчої біографії Павла Тичини Василь Стус, який досліджував творчість Павла Тичини, писав: “Доля Тичини воістину трагічна. В історії світової літератури, мабуть, не найдеться іншого такого прикладу, коли б поет віддав половину свого життя високій поезії, а половину – нещадній боротьбі зі своїм геніальним обдаруванням”. Так, творча біографія Павла Григоровича Тичини позначена драматизмом, хоча починалася вона досить спокійно і впевнено, […]...
- Тема уроку: трагедія “Фауст” – вершина творчості Гете Тема: трагедія ” Фауст ” – вершина творчості Гете. Історія створення, композиція та проблематика(“…невідоме з відомого…”) Мета: висвітлити, найвідоміші факти з творчої історії “Фауста”, зокрема, про прообраз головного героя, магачорнокнижника, про загальновідомі літературні варіанти історії Фауста, про етапи роботи Гете над твором; формувати навички аналізу художнього тексту; виховувати повагу до культури інших народів. Обладнання: ілюстративний […]...
- Виховувати доброту, відчуття естетичного смаку Мета. Дати елементарне поняття про графіку, про її виражальні можливості, види, напрямки ліній; заповнення площини різними видами ліній; про фактуру ліній. Формувати вміння використовувати лінії в графічному малюнку. Розвивати творчість, фантазію, вміння виділяти основні риси характеру. Виховувати доброту, відчуття естетичного смаку. Обладнання для вчителя. Малюнки з зображенням казкових героїв, виконані олівцем; картка-подорож, виконана крейдою на […]...
- Витоки та джерела творчої наснаги В. Стуса Іван Дзюба писав про Стуса: “… Це був інтелект могутній і тонкий, і притому інтелект постійно самовдосконалюваний, самонарощуваний, з безмежними можливостями самовдосконалення і самонарощування. Зрозуміло, що за нормальних умов вони розвинулися б у такій повноті, якої годі й уявити… Підстав для його страждального життя йому б вистачило. Адже терпів він не тільки за себе, а […]...
- Еволюція творчої манери Панаса Мирного Панас Мирний – це унікальна, різносторонньо обдарована особистість, він писав і малі прозові твори, і психологічний роман, є в нього і драматургічні твори, і поезії, а також переклади. За сімдесят один рік життя він розглянув багато життєвих тем і проблем, за що і вдячні справжньому митцю слова читачі. Еволюція жанру у творчості Панаса Мирного розпочалась […]...
- Трагізм творчої долі Олександра Довженка Трагізм творчої долі Олександра Довженка Якби здійснилося все те, про що мріяв О. Довженко, яким би щасливим стало людство! Олександр Петрович – унікальна постать в історії України. Доля наділила його щедрим талантом: він умів любити – Україну, її народ, своїх батьків, природу, своїх дружин, творчість, літературу, кіно, живопис, будь-яку цікаву творчу справу. Це наш і […]...
- СТВОРЕННЯ ЛЮДИНИ Мета: продовжити ознайомлення учнів зі слов’янськими міфами; ознайомити їх з міфом “Створення людини”; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати бажання вивчати історію свого народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним будь І про кмітливість […]...
- “Виконання своєї роботи” – гідний спосіб кинути виклик смерті Твір за романом А. Камю “Чума”. Роман Альбера Камю “Чума” – це хроніка одного тяжкого року у звичайному місті Орані, французькій префектурі на алжирському узбережжі. У цьому місті, як і в інших містах світу, люди багато працюють, але в житті їх цікавить, тільки комерція, гроші. Втіхи, розваги, кохання, спілкування з друзями вони відкладають на суботу […]...
- МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ-КВК ЗА ПОВІСТЮ ОСИПА МАКОВЕЯ “ЯРОШЕНКО” МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ-КВК ЗА ПОВІСТЮ ОСИПА МАКОВЕЯ “ЯРОШЕНКО” (урок позакласного читання) Вступне слово вчителя Нелегка історична доля судилася українському народові. Упродовж століть нашим предкам доводилося боронити свою волю і незалежність. Про це ми повинні знати. Вогник історичної пам’яті має завжди горіти в нашій духовній оселі. Підтримувати отой святий вогонь посвіту допомагають нам книги. Особливо ті, […]...
- Брати Грімм. Народна казка “Пані Метелиця” Конспект уроку Мета: ознайомити учнів із творчістю братів Грімм; розвивати навички виразного читання, уміння переказувати прочитане; з”ясувати як казкові події співвідносяться з реальним життям Обладнання: портрет братів Грімм, виставка їхніх казок; тексти казки “Пані Метелиця” Епіграф І гори, й каміння, й дерева, й кущі – геть усі мають Свої власні казки. Закаріас Топеліус Хід уроку І. Перевірка […]...
- Тема творчої особистості в лірику М. Ю. Лєрмонтова …Зміст, добутий із дна глибокої натури, велетенський змах, демонський політ, з небом горда ворожнеча… В. Г. Бєлінський От уже в який раз, але завжди із хвилюванням і трепетом відкриваю томик віршів Лєрмонтова. На першій сторінці портрет поета. Найбільше в ньому вражають очі – глибокі, розумні, проникаючі в душу, очі, які робили надзвичайне враження на сучасників. […]...
- Т. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Т. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія, мистецтво слова поєдналися в […]...
- Морально-етичні проблеми, пов’язані з життям творчої інтелігенції (за драмою “Талан”) М. П. Старицький – талановитий поет, прозаїк, драматург, перекладач, визначний культурно-громадський діяч, сучасник і друг М. Лисенка, Лесі Українки, І. Франка. Особливою сторінкою в славетній книзі творчості цього художника слова є драматургія. Творчість М. Старицького-драматурга стоїть в одному ряду з творчістю корифеїв українського театрального мистецтва – І. Карпенка-Карого, М. Л. Кропивницького, М Заньковецької, М. Садовського, […]...
- Казки про тварин – один із найдавніших різновидів казок. Конспект уроку Мета: засвоїти поняття про казку як жанр фольклору та її різновиди; розвивати навички переказу прочитаного, усного зв”язного мовлення; виховувати у школярів інтерес до читання. Обладнання; виставка казок народів світу. Тип уроку: комбінований Хід уроку Епіграфи Говорячи ніби про звірів, вона одною бровою Підморгує на людей… Ів. Франко. Тисячі речей у житті забудете, а тих хвиль, […]...
- КОНСПЕКТ УРОКУ – “ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА” О. ДОВЖЕНКА – КАЗКОВА ПОДОРОЖ У СВІТ ЙОГО ДИТИНСТВА Тема: “Зачарована Десна” О. Довженка – казкова подорож у світ його дитинства. Проблематика. Характери. Поетика кіноповісті. Мета: ознайомити учнів зі змістом кіноповісті; дати характеристику образам – персонажам; проаналізувати естетику твору; розвивати уміння і навички учнів проникати в інтертекстову сферу художнього твору; виховувати почуття святості родини, України. Тип уроку: урок-дослідження. Форми організації навчання: групові. Хід уроку […]...